brytyjskie filmy wojenne o II wojna światowa filmy wojenne
brytyjskie filmy wojenne o II wojna światowa filmy wojenne

Na skróty:
II wojna światowa główne bitwy II wojna światowaamerykańskie filmy wojenne o II wojna światowapolskie filmy wojenne o II wojna światowaniemieckie filmy wojenne o II wojna światowafrancuskie filmy wojenne o II wojna światowawłoskie filmy wojenne o II wojna światowaaustralijskie filmy wojenne o II wojna światowabrytyjskie filmy wojenne o II wojna światowaZatopić Bismarcka! 1960 film wojenny

Zatopić Bismarcka! 1960

Brytyjska marynarka musi stawić czoła najgroźniejszemu okrętowi wroga - nowy niemiecki pancernik Bismarck opuszcza Bałtyk i wyrusza na wody Atlantyku. Kapitan Shepard musi znaleźć sposób na powstrzymanie kolosa zanim zacznie atakować alianckie konwoje.

Ostateczne rozwiązanie 2001 film wojenny

Ostateczne rozwiązanie 2001

W 1942 roku Reinhard Heydrich organizuje konferencję w małej willi pod Berlinem, gdzie przedstawiciele niemieckich władz postarają się znaleźć rozwiązanie dla problemu Żydów znajdujących się na okupowanych przez nich terenach.

O jeden most za daleko 1977 film wojenny

O jeden most za daleko 1977

Operacja Market-Garden, śmiały plan generała Montgomerego, aby wkroczyć do Niemiec z pomocą spadochroniarzy, nie poszedł zgodnie z założeniami. Oparty na prawdziwych wydarzeniach z 1944 roku.

Nocny nalot 1955 film wojenny

Nocny nalot 1955

Prawdziwa historia wynalazcy bomby, która pozwoliła Brytyjczykom sparaliżować niemiecki przemysł w dolinie Ruhry.

Wczorajszy wróg 1959 film wojenny

Wczorajszy wróg 1959

Brytyjski kapitan musi podjąć trudną decyzję, gdy jego jednostka gubi się w środku birmańskiej dżungli.

Zatopienie Laconii 2010 film wojenny

Zatopienie Laconii 2010

Brytyjski statek transportowy zostaje storpedowany na Oceanie Atlantyckim, ale kiedy niemiecki dowódca zdaje sobie sprawę, że na pokładzie byli cywile i jeńcy postanawia rozpocząć misję ratunkową. Problemem jest to, że nie ma możliwości pomóc wszystkim.

Wilki morskie 1980 film wojenny

Wilki morskie 1980

W czasie II wojny światowej weterani poprzednich wojen łączą siły, aby wykonać specjalną misję, która może uratować życie wielu alianckich żołnierzy.

Bohaterowie Telemarku 1965 film wojenny

Bohaterowie Telemarku 1965

Norweski ruch oporu odkrywa niemieckie instalacje do produkcji ciężkiej wody niezbędnej do budowy bomby atomowej. Razem z Aliantami muszą ich powstrzymać.

Bitwa o ujście rzeki 1956 film wojenny

Bitwa o ujście rzeki 1956

Prawdziwa historia walki między brytyjskimi krążownikami i niemieckim pancernikiem, która doprowadziły do sporu dyplomatycznego.

Ślicznotka z Memphis 1990 film wojenny

Ślicznotka z Memphis 1990

Załoga bombowca B-17, o nazwie Memphis Belle, ma szansę być pierwszą, która wykona limit 25 misji bojowych i będzie mogła wrócić do domu. Ale nadal pozostaje im jeszcze jeden lot...

Ucieczka McKenzie 1970 film wojenny

Ucieczka McKenzie 1970

Kapitan Jack Connor zostaje wysłany do obozu jenieckiego McKenzie w Szkocji. Dowódca obozu zmaga się z utrzymaniem kontroli nad niemieckimi jeńcami, a Connor zostaje oddelegowany, żeby rozładować sytuację.

Działa Navarony 1961 film wojenny

Działa Navarony 1961

Grupa komandosów podejmuje się trudnej misji uciszenia niemieckich dział na małej greckiej wyspie. Od powodzenia tej operacji zależy życie tysięcy żołnierzy.

Czas bohaterów 2011 film wojenny

Czas bohaterów 2011

Brytyjscy komandosi wykonują misję w Norwegii, aby zebrać informacje na temat niemieckich instalacji radarowych. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, w których brał udział pisarz Ian Fleming.

Zanurzenie o świcie 1943 film wojenny

Zanurzenie o świcie 1943

Brytyjski okręt podwodny zostaje wysłany na specjalną misję - ma przechwycić nowy niemiecki pancernik zanim ten przedostanie się na Morze Północne i zagrozi żegludze handlowej.

Hasło odwaga 1962 film wojenny

Hasło odwaga 1962

Historia brytyjskiego oficera, który wykorzystywał każdą szansę na ucieczkę ze stalagów.

Noc generałów 1967 film wojenny

Noc generałów 1967

Niemiecki generał staje się podejrzanym w sprawie o brutalne morderstwo, ale czy jego szaleństwo da się odróżnić od zwykłej służby wojskowej?

Wzgórze 1965 film wojenny

Wzgórze 1965

Brytyjska jednostka karna w środku pustyni jest miejscem, w którym brutalność i dyscyplina są jedynymi prawami.

Most na rzece Kwai 1957 film wojenny

Most na rzece Kwai 1957

Brytyjscy więźniowie przybywają na plac budowy mostu, który pomoże Japończykom transportować wojska do Birmy. Ich niewolnicza praca pomoże wrogom, ale próby sabotażu mogą zakończyć się śmiercią.

Brudna gra 1969 film wojenny

Brudna gra 1969

Brytyjskie siły specjalne w Afryce Północnej przygotowują się do rajdu na tyły wroga, ale ludzie wybrani do realizacji misji stawiają jej powodzenie pod znakiem zapytania.

Komandosi z Navarony 1978 film wojenny

Komandosi z Navarony 1978

Po udanej akcji na Navaronie komandosi Miller i Mallory zostają wysyłani na kolejną misję, tym razem w okupowanej Jugosławii mają znaleźć i zabić niemieckiego agenta, który przeniknął w szeregi partyzantów.

Enigma 2001 film wojenny

Enigma 2001

Kryptoanalityk Tom Jericho powraca do Bletchley Park kiedy jego była dziewczyna znika, a Niemcy właśnie zmienili kod używany w Enigmach. Te dwa wątki okazują się ze sobą powiązane.

Very Important Person 1961 film wojenny

Very Important Person 1961

Brytyjski naukowiec trafia do niemieckiego obozu jenieckiego, a jego towarzysze starają się znaleźć sposób, aby odesłać go z powrotem do Anglii.

Operacja Kusza 1965 film wojenny

Operacja Kusza 1965

Brytyjski wywiad wysyła agentów do Niemiec, aby mogli oni wykraść jak najwięcej informacji o latających bombach V-1.

Armia tatuśka 1971 film wojenny

Armia tatuśka 1971

Dyrektor banku organizuję lokalny oddział ochotników, którzy w razie niemieckiej inwazji będą bronili w małej nadmorskiej miejscowości.

Krzyż Żelazny 1977 film wojenny

Krzyż Żelazny 1977

Nowo przybyły oficer szybko przekonuje się, że linia frontu położona w Związku Radzieckim nie wygląda tak, jak to sobie wyobrażał siedząc na tyłach w Paryżu. Mimo wszystko jest zdeterminowany, żeby zdobyć swój Krzyż Żelazny.

Charlotte Gray 2001 film wojenny

Charlotte Gray 2001

Młoda Szkotka Charlotte Gray dołącza do SOE i zostaje wysłana do okupowanej Francji, gdzie jako tajna agentka ma współdziałać z lokalnym ruchem oporu.

Mój udział w upadku Hitlera 1972 film wojenny

Mój udział w upadku Hitlera 1972

Przyszła gwiazda komedii Spike Milligan zostaje powołany do czynnej służby w 1940 roku, dodając swoje... niepowtarzalnie talenty do potencjału militarnego brytyjskiej armii.

Srebrna flota 1943 film wojenny

Srebrna flota 1943

W okupowanej Holandii właściciel zamkniętej stoczni Jaap van Leyden ma szansę na ponowne otwarcie swojej działalności pod nadzorem nazistów, ale musi pamiętać, że miejscowi agenci ruchu oporu będą obserwować każdy jego ruch.

Dunkierka 2017 film wojenny

Dunkierka 2017

W maju 1940 roku resztki Brytyjskich Sił Ekspedycyjnych we Francji zostają zepchnięte do ich ostatniego bastionu - małego portu w Dunkierce. Ich jedyną nadzieją na uniknięcie wzięcia do niewoli jest natychmiastowa ewakuacja, ale Royal Navy nie ma gotowych planów w jaki sposób to zrobić.

Orzeł wylądował 1976 film wojenny

Orzeł wylądował 1976

Niemieccy komandosi zostają przerzuceni do Anglii w celu uprowadzenia Winstona Churchilla.brytyjskie filmy wojenne o II wojna światowa filmy wojenne © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies