Admirał film wojenny
Admirał film wojenny
menedżer piłkarski online

Admirał (2015, Netherlands)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Admiral

Kategorie: bitwy morskie marynarka żaglowce polityka rajdy

Michiel de Ruyter

Reżyseria: Roel Reine


Czas: 130 minut

Języki: English

Admirał cały film wojenny
war movies info 2022-06-13 / 2023-03-13


Biografia holenderskiego admirała Michiela de Ruytera, który rzucił wyzwanie angielskiej marynarce wojennej w XVII wieku i uratował niepodległość swojego kraju w trudnym dla Holandii okresie.


W XVII wieku Republika Niderlandzka była stale oblagana - po tym, jak odzyskali niepodległość od Hiszpanii, Anglia próbowała zmusić holenderskich kupców do opuszczenia najbardziej dochodowych szlaków, co doprowadziło do otwartej wojny. Podczas gdy ich własna flota składała się głównie z uzbrojonych statków handlowych, było jasne, że nie będzie łatwo przerwać angielską blokadę holenderskiego wybrzeża. W bitwie pod Scheveningen zginął ich najbardziej szanowany admirał, Maarten Tromp, a Republika Niderlandzka została zmuszona do podpisania traktatu pokojowego. Johan de Witt przejmując władzę zdecydował, że holenderska flota potrzebuje kompletnej reformy i znajduje człowieka, który mógłby sobie z tym poradzić, doświadczonego Michiela de Ruytera. Niestety de Ruyter odrzuca ofertę, czując, że nie będąc arystokratą, nie uzyska szacunku swoich podwładnych, poza tym obiecał także swojej żonie Annie, że jego wojenne dni dobiegły końca. Ale de Witt był wytrwały, ponieważ jedynym pozostającym kandydatem był arogancki Cornelis Tromp, syn zmarłego admirała Trompa, a de Ruyter w końcu zgadza się przejąć dowództwo nad marynarką wojenną. Szybko zdaje sobie sprawę, że reforma marynarki wojennej jest nieunikniona - domaga się większych okrętów wojennych, które mogłyby zmierzyć się z potęgą Anglików, ale także wprowadza bardziej rygorystyczną taktykę i system flag sygnałowych pozwalających kontrolować jednostki podczas bitwy. Wkrótce napięcia między Holandią a Anglią doprowadzają do ​​kolejnej wojny i de Ruyter musi udowodnić co przyniosła jego reforma.

Film wojenny o holenderskim admirale Michiel de Ruyter i jego roli w zachowaniu holenderskiej niepodległości w XVII wieku. Choć w większości dokładne i w dość imponujący sposób zrekonstruowano bitwy morskie z epoki, pokazując również skomplikowaną sytuację polityczną, film w niektórych częściach oddala się od faktów historycznych i wchodzi w krainę fantazji. Z jednej strony mamy imponujące sceny akcji, ale z drugiej strony niektóre fakty z życia de Ruytera zostały zmienione lub pominięte. Niemniej jednak jest to imponująca produkcja warta uwagi.


Nasza ocena

8.0

Ocena filmu

8 / 10

Realizm

5 / 5

Wartość przygodowa

4 / 5

Dokładność historyczna

3 / 5Admirał cały film


Admirał cały film
Admirał cały film


Admirał wideo


Michiel de Ruyter
Twórcy Admirał

Roel Reine filmy wojenne

Roel Reine

reżyseria


Lars Boom filmy wojenne

Lars Boom

scenariusz


Alex van Galen filmy wojenne

Alex van Galen

scenariuszObsada Admirał

Frank Lammers filmy wojenne

Frank Lammers

jako Michiel de Ruyter


Barry Atsma filmy wojenne

Barry Atsma

jako Johan de Witt


Sanne Langelaar filmy wojenne

Sanne Langelaar

jako Anna de Ruyter


Charles Dance filmy wojenne

Charles Dance

jako Charles II


Egbert-Jan Weber filmy wojenne

Egbert-Jan Weber

jako William III


Roeland Fernhout filmy wojenne

Roeland Fernhout

jako Cornelis de Witt


Hajo Bruins filmy wojenne

Hajo Bruins

jako Cornelis Tromp


Rutger Hauer filmy wojenne

Rutger Hauer

jako Maarten Tromp


Gene Bervoets filmy wojenne

Gene Bervoets

jako Van Ginneken


Derek de Lint filmy wojenne

Derek de Lint

jako Kievit


Colin Mace filmy wojenne

Colin Mace

jako Admiral Monck


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Admirał

wojny angielsko-holenderskie (1652-1784) Bitwa pod Scheveningen (31 Jul 1653) Bitwa czterodniowa (1 Jun 1666) Bitwa na Medway (9 Jun 1667)Admirał trivia


Bitwa Czterodniowa

Chociaż w filmie Bitwa Czterodniowa jest przedstawiona jako pierwszy przypadek, kiedy de Ruyter zmierzył się z Anglikami jako admirał, w rzeczywistości wcześniej odbył on dwie kampanie, u zachodnich wybrzeży Afryki oraz na Karaibach.Admirał film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies