Alfa Tau! film wojenny
Alfa Tau! film wojenny
menedżer piłkarski online

Alfa Tau! (1942, Italy)

Kategorie: samoloty marynarka okręty podwodne

Alfa Tau!

Reżyseria: Francesco De Robertis


Czas: 90 minut

Języki: Italian

Alfa Tau! cały film wojenny
war movies info 2022-06-07 / 2023-03-21


Napięcie przenosi się do włoskiej bazy okrętów podwodnych marynarki wojennej, gdy straty są coraz wyższe. Film nakręcony w czasie II wojny światowej na pokładzie łodzi podwodnej będącej w czynnej służbie.


Włoska baza okrętów podwodnych - po odprawie flotylla opuszcza bazę na kolejny patrol. Jest rok 1942, Włosi już stracili kilka okrętów podwodnych w walkach z Brytyjczykami. Tym razem jednostka oznaczona jako Alfa Tau zostaje poważnie uszkodzona, a inna nie wraca z patrolu. Podczas gdy Alfa Tau jest naprawiana w suchym doku, załoga udaje do domów na urlop - muszą odpocząć przed następnym patrolem na zdominowanym przez Brytyjczyków akwenie.

Włoski film wojenny nakręcony podczas II wojny światowej, na pokładzie prawdziwej łodzi podwodnej Enrico Toti, która była w tym czasie w czynnej służbie. Scenariusz filmu jest podobny do brytyjskiego filmu We Dive at Dawn - 2/3 filmu pokazuje, jaki ma wpływ wojna na załogę i ich rodziny. Oczywiście jest to widok skrzywiony przez fakt, że wojna wciąż trwa i film pokazuje nie to, co działo się naprawdę, tylko co obywatele Włoch powinni widzieć. Dlatego obserwujemy historie miłone, rodzinne i prawie normalne życie z dala od bazy.

Ale dalsza część filmu zostaje zrobiona już z godnym uwagi realizmem, który można porównać z polskiego filmem "Orzeł" - Włosi jednak wnieśli ogromny wysiłek, aby film był bardziej realistyczny i efekt jest o wiele, wiele lepszy, nawet w porównaniu do amerykańskich filmów, które zostały wykonane po wojnie (jak np. "Dramat w głębinach").
Dla tej części film naprawdę warto zobaczyć.

Alfa Tau obejmuje również starcie z brytyjskim okrętem podwodnym (oparte na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w październiku 1940). Pod wpływem ostrzału z artylerii i torped, włoska łódź podwodna zatopiła HMS Triad w pobliżu Malty.


Nasza ocena

6.8

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

5 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

3 / 5Alfa Tau! cały film


Alfa Tau! cały film


Twórcy Alfa Tau!

Francesco De Robertis filmy wojenne

Francesco De Robertis filmy wojenne


Obsada Alfa Tau!

Giuseppe Addobbati filmy wojenne

Dodaj komentarz


Wydarzenia w Alfa Tau!

II wojna światowa (1936-1945)

Alfa Tau! film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies