Beasts of No Nation film wojenny
Beasts of No Nation film wojenny
menedżer piłkarski online

Beasts of No Nation (2015, United States)

Kategorie: partyzanci piechota zasadzki dżungla

Beasts of No Nation

Reżyseria: Cary Joji Fukunaga


Czas: 135 minut

Języki: English

Beasts of No Nation cały film wojenny
war movies info 2022-06-13 / 2023-02-26


Kiedy wojna domowa przetacza się przez afrykański kraj nikt nie może pozostać tylko widzem, nawet małe dzieci zostają zmuszone do dołączenia do rebeliantów i zabijania wrogów ich sprawy.


Wojna domowa ogarnia kraj w Afryce Zachodniej - rebelianci próbują przejąć kontrolę nad obszarem, a rząd, nawet przy pomocy międzynarodowej, nie daje sobie rady z powstrzymywaniem ich. Dla młodego Agu i jego rodziny oznacza to, że muszą uciekać. Jego ojcu udaje się opłacić miejsce w samochodzie wyjeżdżającym z wioski dla matki Agu i młodszego rodzeństwa, ale sam musi zostać z dwoma synami. Wkrótce rebelianci przybywają do wsi i zaczynają zabijać dorosłych, których podejrzewają o bycie zwolennikami rządu. Niestety, kobieta z problemami psychicznymi, która żywiła urazę wobec rodziny Agu, wskazuje ich jako agentów rządu. Jego brat i ojciec zostają zabici, podczas gdy Agu udaje się uciec. Wędrując po opuszczonym obszarze Agu zostaje schwytany przez oddział rebeliantów i zmuszony do przyłączenia się do nich. Komendant, jedyny dorosły w jednostce, prowadzi nastoletnich żołnierzy przez kraj i zastępuje wszelkie straty przez rekrutację nowych dzieci. Ich szkolenie jest proste i od samego początku są uczeni przemocy i bezlitosnego traktowania każdego, kto jest spoza ich jednostki.

Film wojenny oparty na powieści opowiadającej historię dzieci-żołnierzy z Afryki Zachodniej, zmuszonych do porzucenia dzieciństwa i dołączenia do wojny domowej. Historia jest dość podobna do Wiedźma wojny i Johnny Mad Dog i szczerze mówiąc Beasts of No Nation nie ma nic więcej do pokazania niż te dwa filmy już wcześniej pokazały - bezsensowna przemoc i dzieci pozbawione swojej niewinności dołączają do walki w wojnie, której nie rozumieją i której nie powinni być uczestnikami. Co prawda film jest całkiem przyzwoity, ale brakuje mu oryginalności.


Nasza ocena

5.6

Ocena filmu

7 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

2 / 5

Dokładność historyczna

1 / 5Beasts of No Nation cały film


Beasts of No Nation cały film


Beasts of No Nation wideo


Beasts of No Nation
Twórcy Beasts of No Nation

Cary Joji Fukunaga filmy wojenne

Cary Joji Fukunaga filmy wojenne


Obsada Beasts of No Nation

Idris Elba filmy wojenne

Idris Elba

jako Commandant


Abraham Attah filmy wojenne

Emmanuel Nii Quaye filmy wojenne

Kurt Egyiawan filmy wojenne

Kurt Egyiawan

jako 2nd in Command


Ama Abebrese filmy wojenne

Ama Abebrese

jako mother


Opeyemi Fagbohungbe filmy wojenne

Opeyemi Fagbohungbe

jako Sergeant Gaz


Dodaj komentarz

Beasts of No Nation film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies