Chittagong film wojenny
Chittagong film wojenny
menedżer piłkarski online

Chittagong (2012, India)

Kategorie: ruch oporu piechota polityka

Chittagong

Reżyseria: Bedabrata Pain


Czas: 105 minut

Języki: Hindi / Bengali / English

Chittagong cały film wojenny
war movies info 2022-06-24 / 2023-02-11


Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach z rebelii w Chittagong, która przejęła kontrolę nad lokalnym arsenałem i przeciwstawiła się brytyjskiej okupacji Indii.


W 1930 roku Surya Sen, indyjski działacz niepodległościowy i kilku jego zwolenników protestowali przeciw represjom ze strony brytyjskich okupantów i tłumieniu ruchów niepodległościowych. Podczas protestu prowokowali brytyjskiego oficera, majora Charlesa Johnsona, odpowiedzialnego za lokalną policję i wojsko, co skończyło się dla nich aresztowaniem i pobiciem przez policjantów. Sędzia Wilkinson, który wielokrotnie próbował studzić zapędy Johnsona do odwetu na mieszkańcach, tym razem także interweniuje i Hindusi zostają uwolnieni, ale napięcie między mieszkańcami a siłami brytyjskimi osiąga zenit. Surya Sen organizuje grupę paramilitarną, składającą się głównie z nastolatków, i zaczyna ich szkolić, aby byli gotowi do stawienia pewnego dnia czoła siłom Brytyjskiego Imperium. Jeden z tych nastolatków, Jhunku, jest pod wpływem sędziego Wilkinsona, który robi, co w jego mocy, by wysłać chłopaka do Anglii, aby Jhunku mógł uzyskać najlepsze wykształcenie, ale po tym, jak Surya Sen jest torturowany przez Brytyjczyków, chłopiec mimo oporów dołącza do grupy paramilitarnej i rozpoczyna trening. Pomimo znikomej ilości broni i amunicji w kwietniu 1930 roku Surya Sen jest przekonany, że ​​nadszedł czas, aby stanąć zbrojnie przeciwko okupantom i przygotowuje plan przejęcia kontroli nad dwoma kluczowymi punktami w Chittagong, arsenał policji i armii, gdzie zdobędą broń i dzięki niej będą gotowi bronić się przed brytyjskim kontratakiem. Aby zabezpieczyć operację, zaplanował także przerwanie linii telegraficznych oraz zablokowanie linii kolejowej, ale inni przywódcy buntu nie są przekonani, że grupa nastolatków jest w stanie wprowadzić ten plan w życie.

Indyjski film wojenny oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 1930 roku, gdy grupa młodych bojowników o niepodległość wykonała plan ataku na arsenał w Chittagong i na krótki czas uwolniła się od brytyjskiej okupacji. Historia jest interesująca, ale sposób narracji wybrany przez twórców był skierowany bardziej do indyjskich odbiorców niż do reszty świata - główny wątek jest otoczony przez kilka wątków pobocznych, które sprawiają, że cały film traci tempo, a co za tym idzie atrakcyjność przekazu.


Nasza ocena

6.8

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

4 / 5Twórcy Chittagong

Bedabrata Pain filmy wojenne

Bedabrata Pain

reżyseria


Shonali Bose filmy wojenne

Shonali Bose

scenariusz


Bedabrata Pain filmy wojenne

Bedabrata Pain

scenariuszObsada Chittagong

Delzad Hiwale filmy wojenne

Delzad Hiwale

jako Jhunku


Manoj Bajpayee filmy wojenne

Manoj Bajpayee

jako Surya Sen


Barry John filmy wojenne

Barry John

jako Magistrate Wilkinson


Dibyendu Bhattacharya filmy wojenne

Dibyendu Bhattacharya

jako Ambika Chakrabarty


Vishal Vijay filmy wojenne

Vishal Vijay

jako Ganesh Ghosh


Helen Jones filmy wojenne

Helen Jones

jako Helen Wilkinson


Vega Tamotia filmy wojenne

Vega Tamotia

jako Pritilata Waddedar


Nawazuddin Siddiqui filmy wojenne

Nawazuddin Siddiqui

jako Nirmal Sen


Rajkummar Rao filmy wojenne

Rajkummar Rao

jako Lokenath Bal


Jaideep Ahlawat filmy wojenne

Jaideep Ahlawat

jako Ananta Singh


Alexx O’Nell filmy wojenne

Alexx O’Nell

jako DIG Charles Johnson


Dodaj komentarz

Chittagong film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies