Czas bohaterów film wojenny
Czas bohaterów film wojenny
menedżer piłkarski online

Czas bohaterów (2011, United Kingdom)

Kategorie: komandosi rajdy siły specjalne zima ruch oporu spadochroniarze

Age of Heroes

Reżyseria: Adrian Vitoria


Czas: 90 minut

Języki: English

Czas bohaterów cały film wojenny
war movies info 2022-06-14 / 2023-02-18


Brytyjscy komandosi wykonują misję w Norwegii, aby zebrać informacje na temat niemieckich instalacji radarowych. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, w których brał udział pisarz Ian Fleming.


Kapral Bob Rains w trakcie walk we Francji w roku 1940 wpadł w tarapaty - najpierw w trakcie odwrotu z niedobitkami swojego oddziału został oskarżony o tchórzostwo, a potem uderzył przełożonego, który wysunął te oskarżenia. Po czymś takim nie mógł już liczyć w armii na żaden przyzwoity przydział, ale po pewnym czasie otrzymał niespodziewane wezwanie do stawienia się na szkolenie. Wraz z resztkami swojego oddziału został wcielony do jednostki 30 Commando Unit i właśnie mają przejść szkolenie, aby wziąć udział w operacji specjalnej. Brytyjskie dowództwo zaplanowało misję w rejonie norweskich fiordów, aby zdobyć jak najwięcej informacji o znajdujących się tam niemieckich instalacjach radarowych. Major Jones, doświadczony oficer, zostaje wyznaczony do przeprowadzenia szkolenia, a następnie poprowadzenia operacji. Wraz z norweskim imigrantem Steinarem Mortensenem, który będzie ich przewodniczką oraz dziewczyną nazywaną Jensen, która będzie ich łączniczką z norweskim ruchem oporu, zostają zrzuceni na spadochronach na terenie zajętym przez Niemców. O ile dotarcie do celu nie poszło sprawnie, to wydostanie się z Norwegii okazuje się wyzwaniem - wygląda na to, że będą musieli przebijać się do szwedzkiej granicy.

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach, w których brał udział późniejszy autor powieści o Jamesie Bondzie, Ian Fleming. Film składa się z dwóch części - z fazy przygotowań i samej misji. Filmowcom udało się utrzymać wysoki poziom realizmu, ale przez to film nieco kuleje w zakresie atrakcyjności samej historii. Oglądamy akcję komandosów nie w stylu Hollywood z setkami pocisków świszczących dookoła, ale dużo bliżej tego, jak takie operacje naprawdę wyglądały. Z jednej strony jest to ogromna zaleta tego filmu, ale jednocześnie przez to brakuje Czasowi bohaterów dynamiki i jest to tylko przyzwoity film wojenny.


Nasza ocena

6.4

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

3 / 5Czas bohaterów cały film


Czas bohaterów cały film
Czas bohaterów cały film


Czas bohaterów wideo


Age of Heroes
Twórcy Czas bohaterów

Adrian Vitoria filmy wojenne

Adrian Vitoria

reżyseria


Adrian Vitoria filmy wojenne

Adrian Vitoria

scenariusz


Ed Scates filmy wojenne

Ed Scates

scenariuszObsada Czas bohaterów

Sean Bean filmy wojenne

Sean Bean

jako Major Jack Jones


Danny Dyer filmy wojenne

Danny Dyer

jako Corporal Bob Rains


James DArcy filmy wojenne

James DArcy

jako Lt. Cdr. Ian Fleming


William Houston filmy wojenne

William Houston

jako Sgt. MacKenzie


John Dagleish filmy wojenne

John Dagleish

jako Flt. Sgt. Roger Rollright


Aksel Hennie filmy wojenne

Aksel Hennie

jako Lt. Steinar Mortensen


Izabella Miko filmy wojenne

Izabella Miko

jako Jensen


Sebastian Street filmy wojenne

Sebastian Street

jako RMP Colonel Archer


Erik Madsen filmy wojenne

Erik Madsen

jako Teichman


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Czas bohaterów

II wojna światowa (1936-1945) ewakuacja Dunkierki (27 May 1940)Czas bohaterów trivia


Ian Fleming

Ian Fleming, pniejszy autor powieci o Jamiesie Bondzie, by jednym z organizatorw jednostki No. 30 Commando, w czasie wojny pracowa w wywiadzie marynarki wojennej, gdzie przygotowywano specjalne operacje przeciwko Niemcom.Prawdziwe wydarzenia

Czas bohaterw zosta oparty na prawdziwych wydarzeniach, ale ta konkretna operacja specjalna w Norwegii pokazana w filmie bya jedynie inspirowana prawdziwymi operacjami No. 30 Commando.Czas bohaterów film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies