G.I. Jane film wojenny
G.I. Jane film wojenny

G.I. Jane (1997, United States)

Kategorie: komandosi bazy wojskowe siły specjalne rajdy

G.I. Jane

Reżyseria: Ridley Scott


Czas: 120 minut

Języki: English

G.I. Jane cały film wojenny
war movies info 2023-07-03 / 2024-03-28


Jordan O’Neill może zostać pierwszą kobietą, która ukończy szkolenie Combined Reconnaissance Team, najtrudniejszy test dla żołnierzy sił specjalnych, ale nie może liczyć na żadne ułatwienia ze strony instruktorów.


Senator Lillian DeHaven udaje się wpisać pierwszą kobietę, Jordan O’Neill, na listę uczestników szkolenia Combined Reconnaissance Team, najtrudniejszego szkolenia dla żołnierzy sił specjalnych w Stanach Zjednoczonych. Jordan jest ambitna i chce udowodnić, że jest wystarczająco dobra, aby konkurować z mężczyznami, ale sytuacja szybko zmienia się w cyrk medialny, kiedy politycy starają się nabić punkty albo popierając ten pomysł albo go potępiając. Jordan stara się trzymać z daleka od tego zamieszania i koncentrować na treningu, zwłaszcza, że nawet twardzi żołnierze mają problemy z obliczu nadludzkiego wysiłku fizycznego, ale trudno jest jej zupełnie oddzielić się od tego, co dzieje się wokół. Instruktorzy oczekują, że podda się i odejdzie przed końcem szkolenia, senator naciska ją, aby ukończyła kurs, a sama Jordan ma wrażenie, że stała się narzędziem w zakulisowej rozgrywce politycznej. Po trudnym starcie udaje jej się dotrzymywać kroku reszcie uczestników, przez co zyskuje ich szacunek, ale nadal jest to dla niej dopiero początek podróży...

Pomimo reżyserii Ridleya Scotta, który jest jednym z najwybitniejszych reżyserów w Hollywood, G.I. Jane jest w najlepszym razie filmem przeciętnym. Bardzo przeciętnym. Niektóre ze scen są całkiem dobre, ale w wielu, a nawet nazbyt wielu, punktach fabuła tonie w banalnych dialogach i tanim sentymentalizmie. Aktorzy zrobili co mogli, ale scenariusz G.I. Jane po prostu nie był wystarczająco dobry, aby uratować cały projekt. Tak, są w tym filmie sceny godne uwagi, ale jednocześnie są też komicznie uproszczone postacie, druga część filmu jest zupełnie oderwana od rzeczywistości, a cały projekt jest po prostu zmarnowaną szansą.


Nasza ocena

4.0

Ocena filmu

5 / 10

Realizm

2 / 5

Wartość przygodowa

2 / 5

Dokładność historyczna

1 / 5G.I. Jane cały film


G.I. Jane cały film
G.I. Jane cały film


Twórcy G.I. Jane

Ridley Scott filmy wojenne

Ridley Scott

reżyseria


Danielle Alexandra filmy wojenne

David Twohy filmy wojenne

David Twohy

scenariuszObsada G.I. Jane

Demi Moore filmy wojenne

Demi Moore

jako Jordan ONeill


Viggo Mortensen filmy wojenne

Viggo Mortensen

jako Master Chief Urgayle


Anne Bancroft filmy wojenne

Anne Bancroft

jako Lillian DeHaven


Jason Beghe filmy wojenne

Jason Beghe

jako Royce


David Vadim filmy wojenne

David Vadim

jako Cortez


Josh Hopkins filmy wojenne

Josh Hopkins

jako Flea


Morris Chestnut filmy wojenne

Morris Chestnut

jako McCool


Jim Caviezel filmy wojenne

Jim Caviezel

jako Slovnik


Boyd Kestner filmy wojenne

Boyd Kestner

jako Wickwire


Dodaj komentarz

G.I. Jane film wojenny © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies