Ognie polne film wojenny
Ognie polne film wojenny
menedżer piłkarski online

Ognie polne (1959, Japan)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Nobi

Kategorie: piechota

Fires on the Plain

Reżyseria: Kon Ichikawa


Czas: 110 minut

Języki: Japanese

Ognie polne cały film wojenny
war movies info 2022-05-12 / 2022-11-20


Japońska armia pod koniec wojny - brakuje dyscypliny, a żołnierze są zdesperowani by tylko przetrwać i uciec przed Amerykańską inwazją.


W 1945 roku japońska Cesarska Armia nie wygląda już jak wojska, które podbiły większość Chin, Filipiny, Malaje i Nową Gwineę. Teraz nawet dla szeregowych żołnierzy jest już jasne, że porażka jest nieunikniona. Amerykanie wydają się mieć nieograniczone zapasy paliwa, żywności i żołnierzy, podczas gdy japońskiej armii brakuje prawie wszystkiego.

Film "Ognie polne" pokazuje, jak regularne żołnierze walczą o przetrwanie w nieprzyjaznym środowisku po amerykańskim lądowaniu na Leyte. Japończycy byli zdemoralizowani, odcięci od źródeł dostaw, brakowało żywności, amunicji, a ich celem stało się przebicie się do miasta Palompon na wybrzeżu, gdzie miały na nich czekać statki, które zabiorą ich z wyspy. Ale wojska amerykańskie cały czas nacierając nie pozostawiają wiele miejsc, gdzie Japończycy mogą się jeszcze skryć. Z każdym dniem są coraz bardziej zdesperowani, a to popycha ich do coraz bardziej desperackich środków, z kanibalizmem włącznie.

Japoński film wojenny przedstawiający drugą stronę konfliktu i drugą stronę japońskiej armii - nie bezlitosnych najeźdźców Pacyfiku, ale pobitych, głodnych i bezbronnych w podartych mundurach. Film odciska piętno swoim bezlitosnym realizmem, który rzadko można spotkać w innych filmach wojennych (zwłaszcza amerykańskich z tamtej epoki). Nie ma tutaj bohaterów, po prostu są ludzie głodni, brudni, chcący po prostu przetrwać.

Bardzo ważny i bardzo mocny film, ale tylko dla widzów o silnych żołądkach, pokazujący, że w każdym konflikcie, za mundurem są ludzie z ich zwierzęcymi instynktami przetrwania za wszelką cenę.


Nasza ocena

6.8

Ocena filmu

7 / 10

Realizm

5 / 5

Wartość przygodowa

1 / 5

Dokładność historyczna

4 / 5Ognie polne cały film


Ognie polne cały film
Ognie polne cały film


Twórcy Ognie polne

Kon Ichikawa filmy wojenne

Kon Ichikawa

reżyseria


Natto Wada filmy wojenne

Natto Wada

scenariusz


Shohei Ooka filmy wojenne

Shohei Ooka

scenariuszObsada Ognie polne

Eiji Funakoshi filmy wojenne

Eiji Funakoshi

jako Tamura


Osamu Takizawa filmy wojenne

Osamu Takizawa

jako Yasuda


Mickey Curtis filmy wojenne

Mickey Curtis

jako Nagamatsu


Mantaro Ushio filmy wojenne

Mantaro Ushio

jako Sergeant


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Ognie polne

II wojna światowa (1936-1945) bitwa o Leyte (20 Oct 1944)

Ognie polne film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies