Ostatnia strzała film wojenny
Ostatnia strzała film wojenny
menedżer piłkarski online

Ostatnia strzała (2011, South Korea)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Choi-jong-byeong-gi hwal

Kategorie: kawaleria piechota rycerze

War of the Arrows

Reżyseria: Han-min Kim


Czas: 120 minut

Języki: Korean

Ostatnia strzała cały film wojenny
war movies info 2022-06-28 / 2023-03-18


W XVI-wiecznej Korei mistrz łuczniczy wyrusza w ślad za chińskimi wojskami, które porwały jego siostrę. Ma tylko łuk i swoje umiejętności aby stawić czoła przeciwnikom mającym przewagę liczebną.


Nocny atak sił Injo na zamek króla Gwanghae był częścią zamachu stanu mającego na celu przejąć tron w XVI-wiecznej Korei. Dowódca królewskiej straży łuczników, Choi Pyeong-Ryung, biegnie do domu i wysyła dwójkę swoich dzieci Nam-Yi i Ja-in z najlepszym przyjacielem Kim Mu-Seon, aby uciekali z zamku i ratowali swoje życie. Wkrótce ginie starając się powstrzymać żołnierzy ścigających jego dzieci. Lata później Nam-Yi wyrósł na mężnego młodzieńca i, podobnie jak jego ojciec, osiągnął mistrzostwo w posługiwaniu się łukiem i został wielkim myśliwym. Jego siostra Ja-in ma zamiar wyjść za mąż, gdy siły chińskie dynastii Qing dokonują inwazji na Koreę. Nam-Yi wraca z polowania i znajduje swoich przyjaciół zabitych, a jego siostra została porwana przez najeźdźców. Wyrusza, aby odnaleźć armię Qing i uratować Ja-in, ale mając do dyspozycji tylko łuk, nie może otwarcie ich zaatakować. Podąża za oddziałem, który prowadzi jeńców z powrotem do Chin, aby tam byli niewolnikami, i korzystając z okazji po kolei zabija strażników. Jyuushinta, dowódca sił chińskich, zdaje sobie sprawę, że ktoś ich śledzi. Zbiera swoich najlepszych ludzi i wyrusza, aby zapolować na Nam-Yi. Rozpoczyna się pojedynek najlepszych łuczników.

Podobnie, jak wiele innych koreańskich filmów "Ostatnia strzała" ma jedną wielką zaletę - oryginalność. W pewnym sensie jest to produkcja podobna do chińskich filmów z ostatnich lat z wysokim budżetem, wieloma efektami komputerowymi i przedstawia prawdziwy konflikt, o którym większość ludzi spoza Azji nigdy nie słyszała. Scenariusz nie jest zbyt oryginalny, mamy tu typowe motywy zemsty za śmierć ojca, pościgu, aby uratować porwaną siostrę, Dawida kontra Goliata, ale to wszystko jest przedstawiane w dość oryginalny i ciekawy sposób.


Nasza ocena

6.4

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

4 / 5

Dokładność historyczna

3 / 5Ostatnia strzała cały film


Ostatnia strzała cały film


Twórcy Ostatnia strzała

Han-min Kim filmy wojenne

Han-min Kim

reżyseria


Han-min Kim filmy wojenne

Han-min Kim

scenariuszObsada Ostatnia strzała

Hae-il Park filmy wojenne

Hae-il Park

jako Nam-yi Choi


Chae-won Moon filmy wojenne

Chae-won Moon

jako Ja-in Choi


Seung-ryong Ryu filmy wojenne

Seung-ryong Ryu

jako Jyuushinta


Ki-woong Park filmy wojenne

Ki-woong Park

jako Dorgon


Mu-yeol Kim filmy wojenne

Mu-yeol Kim

jako Seo-goon Kim


Dodaj komentarz

Ostatnia strzała film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies