Rambo pierwsza krew film wojenny
Rambo pierwsza krew film wojenny
menedżer piłkarski online

Rambo pierwsza krew (1982, United States)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Rambo: First Blood

Kategorie: zasadzki komandosi partyzanci siły specjalne

First Blood

Reżyseria: Ted Kotcheff


Czas: 90 minut

Języki: English

Rambo pierwsza krew cały film wojenny
war movies info 2022-06-14 / 2023-03-10


Weteran wojny wietnamskiej włóczy się po kraju odwiedzając byłych towarzyszy broni. Sposób w jaki został potraktowany przez policjantów przywołuje w nim wspomnienia z czasów, kiedy był więźniem w obozie jenieckim, a efektem jest krwawa jatka.


Weteran wojny wietnamskiej Rambo 2008 film wojenny' title='John Rambo 2008 film wojenny'>John Rambo wędruje pieszo przez małe miasteczko Hope w stanie Washington, aby spotkać się z przyjacielem z czasów służby w armii. Kiedy przybywa do domku na odludziu dowiaduje się, że jego towarzysz zmarł na raka wywołanego przez środek Agent Orange używany przez Amerykanów w czasie wojny. Załamany tą wiadomością wyrusza w dalszą podróż. W miasteczku szeryf Teasle, który zakłada, że ​ma do czynienia z włóczęgą, zabiera go na skraj miasta i radzi mu, żeby nie wraciał do Hope. Rambo nie posłuchał tej rady, więc Teasle aresztuje go i zabiera na posterunek, gdzie jego zastępcy traktują weterana jak szumowinę. To wyzwala wspomnienia Rambo z pobytu w obozie jenieckim w Wietnamie - atakuje policjantów i ucieka z posterunku. Ścigany przez szeryfa ucieka w las, gdzie w końcu czuje się jak w domu. Policjanci kontynuują pościg także w lesie, ale Rambo zastawia na nich improwizowane pułapki o po kolei eliminuje z pościgu bez zabijania ich. Gdy szeryf Teasle jest już ostatnim policjantem mogącym go ścigać Rambo łapie go i trzymając nóż przyłożony do gardła mówi szeryfowi, żeby przerwał pościg. Potem ucieka do lasu, ale Teasle gromadzi dodatkowe sił i rozpoczyna polowanie. Pułkownik Sam Trautman, były przełożony Rambo, przybywa do Hope i próbuje przekonać Teasle, aby porzucił pomysł ścigania Rambo. Wie, że Rambo jest ekspertem w walce partyzanckiej i był jednym z najlepszych komandosów z jakimi kiedykolwiek Trautman pracował, więc bardziej martwi się o ludzi biorących udział w pościgu niż o weterana.

Pierwsza Krew to jeden z filmów, które stały się ikonami filmów wojennych, choć tak naprawdę nie pokazują żadnej wojny. Film powstał na podstawie powieści i zajmuje się jednym z następstw z wojny wietnamskiej - weteranami, którzy wrócili do domu tylko po to, żeby przekonać się, że tak naprawdę nikt na nich nie czeka i sami będą musieli sobie poradzić z traumą spowodowaną wojną. Zasadniczo Pierwsza Krew jest bardziej kinem akcji niż filmem wojennym, ale rozpoczął nową modę prezentowania komandosów w filmach - od tej pory stali się nie tylko najlepszymi żołnierzami, ale zyskali nadludzkie możliwości, dzięki którym mogą w pojedynkę poradzić sobie z przeważającym wrogiem. Klasyczny film wojenny, które warto znać.


Nasza ocena

7.2

Ocena filmu

8 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

5 / 5

Dokładność historyczna

1 / 5Rambo pierwsza krew cały film


Rambo pierwsza krew cały film
Rambo pierwsza krew cały film
Rambo pierwsza krew cały film
Rambo pierwsza krew cały film


Twórcy Rambo pierwsza krew

Ted Kotcheff filmy wojenne

Ted Kotcheff

reżyseria


David Morrell filmy wojenne

David Morrell

scenariusz


Michael Kozoll filmy wojenne

Michael Kozoll

scenariusz


William Sackheim filmy wojenne

Sylvester Stallone filmy wojenne


Obsada Rambo pierwsza krew

Sylvester Stallone filmy wojenne

Sylvester Stallone

jako John Rambo


Brian Dennehy filmy wojenne

Brian Dennehy

jako Sheriff Teasle


Richard Crenna filmy wojenne

Richard Crenna

jako Colonel Sam Trautman


Bill McKinney filmy wojenne

Bill McKinney

jako Kern


David Caruso filmy wojenne

David Caruso

jako Mitch


Jack Starrett filmy wojenne

Jack Starrett

jako Galt


Michael Talbott filmy wojenne

Michael Talbott

jako Balford


Chris Mulkey filmy wojenne

Chris Mulkey

jako Ward


Dodaj komentarz

Rambo pierwsza krew film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies