Szalona odwaga film wojenny
Szalona odwaga film wojenny
menedżer piłkarski online

Szalona odwaga (1996, United States)

Kategorie: pustynia śmigłowce

Courage Under Fire

Reżyseria: Edward Zwick


Czas: 115 minut

Języki: English

Szalona odwaga cały film wojenny
war movies info 2022-06-05 / 2023-03-07


Oficer prowadzi dochodzenie w sprawie okoliczności katastrofy śmigłowca na pustyni. Informacje, które zbiera na ten temat wydają się przeczyć sobie nawzajem.


Oficer US Army, pułkownik Serling, weretan Wojny w Zatoce Perskiej, prowadzi dochodzenie w sprawie, która dla wojska jest bardzo drażliwa. Kapitan Karen Walden była pilotem śmigłowca Medevac (ewakuującego rannych z pola walki) w trakcie Wojny w Zatoce, a teraz za swoje działania w trakcie ostatniej misji ma zostać odznaczona Medalem Honoru. Byłaby ona pierwszą kobietą uhonorowaną najwyższym amerykańskim medalem, w związku z czym Serling ma się przyjrzeć tej sprawie i rozsądzić, czy Walden rzeczywiście wykazała się odwagą lub poświęceniem zasługującym na Medal Honoru. Z akt sprawy Serling dowiaduje się, że Walden pilotowała śmigłowiec UH-1 Huey na teraz walk, gdzie mieli uratować załogę rozbitego na pustyni Blackhawka. Na miejscu okazało się, że ocalali z katastrofy są pod ostrzałem przeciwnika i Walden zdecydowała się na odparcie nacierających Irakijczyków, co łączyło się z zaatakowaniem czołgu T-54 przy użyciu pojemnika z paliwem. W trakcie tych działań ich Huey został zestrzelony i teraz obie załogi znajdowały się pod ostrzałem, mając w perspektywie spędzenie nocy na pustyni. Kiedy o świcie pojawiają się siły mające ich ewakuować Walden już nie żyła. Teraz Serling przystępuje do przesłuchań członków załogi Walden, ale szybko przekonuje się, że cała historia nie jest tak prosta, jak na wstępie zakładał i będzie musiał zachować otwarty umysł, aby dotrzeć do prawdy.

Nie w pełni film wojenny - chociaż przedstawia wydarzenia z wojny w Zatoce Perskiej, to samo dochodzenie ma miejsce w Stanach Zjednoczonych i to w czasie, gdy niektóre z osób biorących udział w zdarzeniu nie służą już w wojsku. Jest to mieszanka spotkań Serlinga z kolejnymi świadkami wydarzeń i sceny ukazujące ich wersje wydarzeń. Razem tworzą one całkiem ciekawy film, do tego dobra obsada i mamy udaną produkcję częściowo będącą filmem wojennym, a częściowo dramatem sądowym.


Nasza ocena

6.0

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

2 / 5Szalona odwaga cały film


Szalona odwaga cały film
Szalona odwaga cały film
Szalona odwaga cały film


Twórcy Szalona odwaga

Edward Zwick filmy wojenne

Edward Zwick

reżyseria


Patrick Sheane Duncan filmy wojenne


Obsada Szalona odwaga

Denzel Washington filmy wojenne

Denzel Washington

jako Nat Serling


Meg Ryan filmy wojenne

Meg Ryan

jako Karen Walden


Lou Diamond Phillips filmy wojenne

Michael Moriarty filmy wojenne

Michael Moriarty

jako General Hershberg


Matt Damon filmy wojenne

Matt Damon

jako Ilario


Bronson Pinchot filmy wojenne

Bronson Pinchot

jako Bruno


Seth Gilliam filmy wojenne

Seth Gilliam

jako Altameyer


Zeljko Ivanek filmy wojenne

Zeljko Ivanek

jako Banacek


Scott Glenn filmy wojenne

Scott Glenn

jako Gartner


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Szalona odwaga

wojna w Zatoce (1990-1991)

Szalona odwaga film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies