The War Devils film wojenny
The War Devils film wojenny

The War Devils (1969, Italy)

Oryginalny / alternatywny tytuł: I diavoli della guerra

Kategorie: pustynia piechota spadochroniarze czołgi siły specjalne artyleria

The War Devils

Reżyseria: Bitto Albertini


Czas: 96 minut

Języki: English

The War Devils cały film wojenny
war movies info 2023-06-23 / 2024-03-11


Amerykańska ofensywa w północnej Afryce zostaje zatrzymana przez baterię niemieckich dział morskich ukrytych w jaskini w zboczu góry. Oddział spadochroniarzy ma je zniszczyć, ale Afrika Korps łatwo nie zrezygnuje ze swojego asa w rękawie.


Amerykańskie czołgi są gotowe do ostatecznej ofensywy w Afryce, ale ich na ich drodze stoi bateria dział okrętowych ukryta w górskiej jaskini. Nie mogąc zniszczyć ich w żaden inny sposób, Amerykanie decydują się wysłać pułkownika Steele’a i oddział żołnierzy, żeby zaatakowali jaskinię i wysadzili działa. Zrzuceni na spadochronach w pobliżu oazy Amerykanie szybko zostają zauważeni przez piechotę Afrika Korps i muszą stoczyć ciężkie walki o dostęp do jaskini. Czas nie jest po ich stronie - ofensywa już się rozpoczęła i jeżeli szybko nie zniszczą dział zginie wielu ich towarzyszy broni. Pomimo ofensywy amerykańskich czołgów Major Meinike decyduje się bronić do końca jaskini oraz ukrytych wewnątrz dział. Pomimo rany udaje mu się wziąć kilku przeciwników do niewoli, ale otoczony przez Aliantów ma tylko jedną opcję - wyruszyć pieszo przez pustynię i mieć nadzieję, że ​​uda mu się odnaleźć niemieckie pozycje.

Włoski film wojenny osadzony w czasie II wojny światowej w Afryce Północnej i Francji podczas alianckiej inwazji. Chociaż twórcy włożyli nieco wysiłku w ten film, zawiera wiele scen akcji, to jest to typowy włoski film z tego okresu z bardzo powierzchowną fabułą, nazbyt uproszczonymi postaciami i nie szczególnie interesującą historią. Oczywiście w scenach pustynnych używano współczesnych czołgów, sceny te zostały zaczerpnięte z innego filmu wojennego, co nie jest wielkim zaskoczeniem we włoskiej niskobudżetowej produkcji, pierwsza część filmu została zainspirowana klasycznymi Działami Navarony (zainspirowana w sensie bycia identyczną), ale głównym problemem były same sceny akcji - jest wiele krótkich scen z biegającymi i strzelającymi żołnierzami, czołgi robią dużo hałasu, piechota ściera się ze sobą, ale wszystko to jest po prostu jednym wielkim chaosem i większość z nich nie ma kompletnie żadnego znaczenia dla fabuły filmu.


Nasza ocena

3.6

Ocena filmu

3 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

2 / 5

Dokładność historyczna

1 / 5The War Devils cały film


The War Devils cały film


Twórcy The War Devils

Bitto Albertini filmy wojenne

Bitto Albertini

reżyseria


Bitto Albertini filmy wojenne

Bitto Albertini

scenariusz


Valentin Fernandez Tubau filmy wojenne

Renato Infascelli filmy wojenne


Obsada The War Devils

Venantino Venantini filmy wojenne

Venantino Venantini

jako Major Heinrich Meinike


Guy Madison filmy wojenne

Guy Madison

jako George Vincent


Anthony Steel filmy wojenne

Anthony Steel

jako Colonel James Steele


Enrique Avila filmy wojenne

Enrique Avila

jako Franz Kelner


Claudio Biava filmy wojenne

Claudio Biava

jako Sergeant Kelp


Pascale Petit filmy wojenne

Pascale Petit

jako Jeanine Raush


Dodaj komentarz


Wydarzenia w The War Devils

II wojna światowa (1936-1945)

The War Devils film wojenny © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies