Złoto pustyni film wojenny
Złoto pustyni film wojenny
menedżer piłkarski online

Złoto pustyni (1999, United States)

Kategorie: pustynia

Three Kings

Reżyseria: David O. Russell


Czas: 95 minut

Języki: English / Arabic

Złoto pustyni cały film wojenny
war movies info 2022-05-24 / 2023-02-23


Tuż po Wojnie w Zatoce czwórka amerykańskich żołnierzy znajduje sposób na szybkie dorobienie się fortuny. Wszystko, co musza zrobić, to wykraść złoto... z bunkra znajdującego się w Iraku.


Wojna w Zatoce już się skończyła, ale amerykańscy żołnierze są nadal obecni w Iraku aresztując niedobitki armii Saddama Husajna. Nuda i chęć powrotu do domu powoduje, że morale w szeregach US Army jest bardzo niskie. Podczas przeszukiwania kolejnej grupy irackich jeńców sierżant Troy Barlow znajdzie mapę ukrytą przez jednego z żołnierzy między pośladkami. Troy idzie do swojego przełożonego, sierżant Elgina, aby dowiedzieć się, co to właściwie jest na tej mapie. Major Gates z sił specjalnych, którego głównym zadaniem jest eskortowanie dziennikarzy relacjonujących wojnę i nienawidzącego każdej minuty tego zajęcia, jest przekonany, że mapa pokazuje bunkry w pobliżu Karbali, a w nich sztabki złota skradzionego z Kuwejtu. Nie potrzebowali dużo czasu, żeby ułożyć plan kradzieży tego złota - wkrótce będą wracać do domu i byłoby im szkoda pozostawić za sobą taką fortunę. Zabrali tylko najpotrzebniejszy sprzęt i dotarli do bunkrów następnego dnia. Strażnicy nie były problemem, ale wewnątrz bunkrów, poza złotem, odkryli także oficerów irackiej Gwardii Republikańskiej przesłuchującej mieszkańców pobliskich wiosek. Amerykanie przejęli złoto i byli już gotowi do wyjazdu, kiedy żona jednego z więźniów pbłaga ich o uratowanie jej męża. Gates nie chciał angażować się w chaos, który panuje obecnie w Iraku, ale kiedy kobieta zostaje zastrzelona przez Gwardię Republikańską postanawia uratować dysydentów. Niestety Gwardii Republikańskiej pozostało jeszcze trochę czołgów i jeden z nich przyjeżdża, żeby bronić bunkrów...

Złoto pustyni to fikcyjna historia w stylu westernowego napadu na bank osadzona w chaosie, który zapanował w Iraku tuż po Wojnie w Zatoce Perskiej, kiedy stało się oczywiste, że Amerykanie nie planują zniszczenia reżimu Saddama Husajna. Czterech amerykańskich żołnierzy planuje wykraść złoto ukryte w bunkrze i przemycić je do Stanów, ponieważ wkrótce będzie wracać do domu. Jako historia westernowa film nie jest taki zły, chociaż brakuje mu oryginalności, również zawiera w sobie dość śmieszne lokowanie produktu - żołnierze rozmawiają o samochodach, jakie kupią za ukradzione złoto i wciąż wymieniana jest mało wtedy znana marka Infiniti, a później wśród limuzyn należących do Saddama Hussein znajdują Rolls Royce’a, Lincolna oraz... Infiniti. Jako film wojenny Złoto pustyni jest raczej ciekawostką.


Nasza ocena

5.2

Ocena filmu

5 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

2 / 5Złoto pustyni cały film


Złoto pustyni cały film
Złoto pustyni cały film


Twórcy Złoto pustyni

David O. Russell filmy wojenne

David O. Russell filmy wojenne

John Ridley filmy wojenne

John Ridley

scenariuszObsada Złoto pustyni

George Clooney filmy wojenne

George Clooney

jako Major Archie Gates


Mark Wahlberg filmy wojenne

Mark Wahlberg

jako Sergeant Troy Barlow


Ice Cube filmy wojenne

Ice Cube

jako Sergeant Elgin


Spike Jonze filmy wojenne

Spike Jonze

jako Private Conrad Vig


Cliff Curtis filmy wojenne

Cliff Curtis

jako Amir Abdulah


Nora Dunn filmy wojenne

Nora Dunn

jako Adriana Cruz


Judy Greer filmy wojenne

Judy Greer

jako Cathy Daitch


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Złoto pustyni

wojna w Zatoce (1990-1991)

Złoto pustyni film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies