Zulus Shaka film wojenny
Zulus Shaka film wojenny

Zulus Shaka (1986, South Africa)

Kategorie: piechota polityka fantasy

Shaka Zulu

Reżyseria: William C. Faure


Czas: 500 minut

Języki: English

Zulus Shaka cały film wojenny
war movies info 2023-08-29 / 2024-03-24


Na początku XIX wieku brytyjscy koloniści w południowej Afryce zaczynają się obawiać rosnącej potęgi militarnej w sąsiednim Natalu, gdzie król Shaka podbił kolejne plemiona. Europejczycy zaczynają się obawiać, że mogą się stać następnym celem jego ekspansji.


Na początku XIX wieku brytyjscy koloniści w południowej Afryce byli zaniepokojeni rosnącą przy ich granicach potęgą militarną - Zulusi pod wodzą króla Shaki podbili inne plemiona i zamienili cały Natal w obszar, na który biali ludzie boją się zapuszczać. Handlarz kością słoniową, porucznik Francis Farewell, jest zdecydowany utworzyć port w Natalu - region jest pełen słoni i może zarobić fortunę. Statek porucznika tonie przy brzegach Natalu, ale Farewell jest wśród ocalałych z katastrofy. Wojownicy Zulu otaczają ich na plaży - dla obu stron był to szok, większość Zulusów nie spotkała wcześniej białych ludzi, podczas gdy dla Europejczyków była to możliwość zobaczenia jak wyglądają wojownicy, o których słyszeli tylko legendy. Farewell i jego towarzysze zostają zabrani do wioski stanowiącej siedzibę Shaki, króla Zulusów, który zmienił swoje plemię w ogromną potęgę militarną. Po drodze doktor Henry Fynn, który był kronikarzem wyprawy, uratował dziewczynę, która miała zostać pochowana - zauważył, że ona wciąż daje oznaki życia i wyleczył jej chorobę, przez co ​​Zulusi zaczynają wierzyć, że jest on szamanem. Farewell planuje wykorzystać tę wiarę w kontaktach z Zulusami - otoczeni tysiącami wojowników muszą wykorzystywać każdy, nawet drobny element, aby uniknąć zabicia przez Shakę. Gdy docierają do wioski króla pomiędzy nim a Europejczykami rozpoczyna się gra, której stawką jest ludzkie życie, ale też przyszłość całego kontynentu...

Południowoafrykański serial o wyprawie porucznika Farewella do Natalu będącego pod bezlitosnymi rządami Shaki. Byli pierwszymi Europejczykami, którzy spotkali się z królem i poznali jego rządzone niemal jak kult imperium, ale wyrafinowanie Shaki i jego podejście do wielu rzeczy było dla nich zaskoczeniem. Wcześniej znali go tylko jako złowrogiego władcę, o którym krążyły niesamowite opowieści, ale kiedy poznali całą historię jego życia, dało im to wgląd w kulturę Zulusów i przeszłość Shaki jako wojownika i przywódcę. Serial opowiada historię wyprawy Farewella i historię życia samego Shaki od kiedy był małym chłopcem i wraz z matką musiał walczyć o przetrwanie. Podczas gdy odcinki obejmowały szeroki zakres tematów (od polityki po romans i magię), pokazuje on także jak Shaka zmienił oblicze wojny w Afryce: wprowadził ulepszoną broń, lepszą taktykę i bezlitośnie atakował swoich wrogów krok po kroku budując potęgę, która kilka dekad później niemal pokonała brytyjskie siły kolonialne w RPA (wojna angielsko-zuluska). Shaka Zulu został nakręcony z dużą dbałością o szczegóły i jest imponującą produkcją, chociaż w niektórych częściach serialowi brakuje tempa.


Nasza ocena

6.8

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

4 / 5Zulus Shaka cały film


Zulus Shaka cały film
Zulus Shaka cały film


Zulus Shaka wideo


Shaka Zulu
Twórcy Zulus Shaka

William C. Faure filmy wojenne

Joshua Sinclair filmy wojenne

Joshua Sinclair

scenariuszObsada Zulus Shaka

Henry Cele filmy wojenne

Henry Cele

jako Shaka


Edward Fox filmy wojenne

Edward Fox

jako Lt. Francis Farewell


Robert Powell filmy wojenne

Robert Powell

jako Dr. Henry Fynn


Dudu Mkhize filmy wojenne

Dudu Mkhize

jako Nandi


Conrad Magwaza filmy wojenne

Conrad Magwaza

jako Senzagakona


Patrick Ndlovu filmy wojenne

Patrick Ndlovu

jako Mudli


Roland Mqwebu filmy wojenne

Roland Mqwebu

jako Ngomane


Washington Sixolo filmy wojenne

Daphney Hlomuka filmy wojenne

Daphney Hlomuka

jako Queen Ntombazi


Tu Nokwe filmy wojenne

Tu Nokwe

jako Pampata


Trevor Howard filmy wojenne

Trevor Howard

jako Lord Charles Henry Somerset


Christopher Lee filmy wojenne

Christopher Lee

jako Lord Bathurst


Dodaj komentarz

Zulus Shaka film wojenny © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies