bazy wojskowe
bazy wojskowe filmy wojenne


bazy wojskowe - filmy wojenne

Tora! Tora! Tora! 1970 film wojenny

Tora! Tora! Tora! 1970

Prawdziwe wydarzenia i polityczne zabiegi, których zwieńczeniem był japoński atak na Pearl Harbor w grudniu 1941 roku.

Pacyfik 2010 film wojenny

Pacyfik 2010

US Marines przygotowują się do pierwszej ofensywnej operacji w II Wojnie Światowej - lądowania na Guadalcanal. Już pierwsza noc pokaże im, że właśnie wkroczyli do piekła.

Full Metal Jacket 1987 film wojenny

Full Metal Jacket 1987

Nowa grupa rekrutów trafia do ośrodka szkoleniowego Marines. Kiedy go opuszczą i trafią do Wietnamu nie będą już ludźmi, będą pozbawionymi uczuć maszynami do zabijania.

Pluton 1986 film wojenny

Pluton 1986

Młody rekrut wysłany do Wietnamu poznaje prawdę o wojnie, która nie jest walką dobra ze złem lecz zła z większym złem.

Wake Island 1942 film wojenny

Wake Island 1942

Film oparty na prawdziwych wydarzeniach - po japońskim ataku na Pearl Harbor niewielki garnizon na Wake Island staje się kolejnym celem w wojnie na Pacyfiku.

Rok 1864 2014 film wojenny

Rok 1864 2014

Dwaj bracia poróżnieni przez miłość do tej samej dziewczyny muszą stawić czoła nadciągającej armii pruskiej.

Helikopter w ogniu 2001 film wojenny

Helikopter w ogniu 2001

Amerykańska operacja w Mogadiszu nie idzie zgodnie z planem i żołnierze zostają uwięzieni w wąskich uliczkach wypełnionych zbrojną milicją.

The Hurt Locker. W pułapce wojny 2008 film wojenny

The Hurt Locker. W pułapce wojny 2008

Nowy dowódca jednostki saperów okazuje się być ekspertem w swoim zawodzie, ale też jego brawura prowadzi do napięć wewnątrz grupy.

Wojny w Pentagonie 1998 film wojenny

Wojny w Pentagonie 1998

Porucznik Burton zostaje skierowany do oceny projektu M2 Bradley, który jest rozwijany od wielu lat, ale nie zmierza do fazy produkcyjnej. To, co odkryje w trakcie swojego śledztwa będzie zadziwiające nie tylko dla niego.

Parszywa dwunastka 1967 film wojenny

Parszywa dwunastka 1967

Dwunastu amerykańskich żołnierzy skazanych za przestępstwa dostaje ofertę uniknięcia kary śmierci jeżeli wezmą udział w niemal samobójczej misji za liniami wroga.

C.K. Dezerterzy 1986 film wojenny

C.K. Dezerterzy 1986

Podczas I wojny światowej pięciu żołnierzy ucieka ze karnej jednostki i próbuje dostać się do domu.

Przygody Wernera Holta 1965 film wojenny

Przygody Wernera Holta 1965

Młody Werner Holt przechodzi wewnętrzną przemianę kiedy poznaje drugą stronę nazistowskich ideałów podczas II wojny światowej.

Czarna eskadra 1995 film wojenny

Czarna eskadra 1995

Czarni piloci, którzy dołączyli do USAF, zamiast walczyć z Niemcami w Europie muszą walczyć z rasizmem w Stanach Zjednoczonych.

Szpiedzy tacy jak my 1985 film wojenny

Szpiedzy tacy jak my 1985

Dwóch niekompetentni agentów zostaje wysyłanych na tajną misję w pobliże granic Związku Radzieckiego, ale ich wrodzona niekompetencja nagle zmienia charakter całej misji.

Wzgórze 1965 film wojenny

Wzgórze 1965

Brytyjska jednostka karna w środku pustyni jest miejscem, w którym brutalność i dyscyplina są jedynymi prawami.

Westerplatte 1967 film wojenny

Westerplatte 1967

Prawdziwa historia placówki wojskowej na Westerplatt, gdzie polscy żołnierze przez kilka powstrzymywali ataki przeważających sił niemieckich.

Byliśmy żołnierzami 2002 film wojenny

Byliśmy żołnierzami 2002

Pierwsze poważne starcie sił amerykańskich w Wietnamie widziane nie tylko z punktu widzenia pola bitwy, ale także rodzin żołnierzy w Stanach.

Starfighter - Dochodzenie 2015 film wojenny

Starfighter - Dochodzenie 2015

Prawdziwa historia skandalu związanego z zakupem przez Luftwaffe ponad 900 myśliwców Lockheed F-104 Starfighter i serią śmiertelnych wypadków, przez które samolot ochrzczono Witwenmacher (Owdawiacz).

Operacja Pacyfik 1951 film wojenny

Operacja Pacyfik 1951

Kapitan łodzi podwodnej otrzymuje zadanie rozwiązania problemu torped, których zapalniki zawodzą w trakcie ataków.

Latająca Forteca 2012 film wojenny

Latająca Forteca 2012

W kolejnych misjach załoga B-17 jest prześladowana przez pecha i zaczyna wierzyć, że przyczyną tego jest ich nowy dowódca.

Fabryka oficerów 1989 film wojenny

Fabryka oficerów 1989

Oberleutnant Krafft jest wysyłany do szkoły oficerskiej w celu przeprowadzenia dyskretnego dochodzenia w sprawie podejrzanej śmierci jednego z wykładowców.

Eskadra Czerwone Ogony 2012 film wojenny

Eskadra Czerwone Ogony 2012

Historia czarnych pilotów z eskadry Tuskagee, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z przeciwnikiem, ale też z segregacją rasową w amerykańskiej armii.

Baczność, spocznij, ommm! 2013 film wojenny

Baczność, spocznij, ommm! 2013

Młody pacyfista Alex zostaje zmuszony przez sytuację do przejścia szkolenia wojskowego w jednostce zarządzanej przez ojca jego narzeczonej.

MASH 1970 film wojenny

MASH 1970

W 1951 roku dwóch lekarzy przybywa do rozdartej wojną Korei. Mają być częścią jednostki Mobile Army Surgical Hospital (MASH) położonej w pobliżu linii frontu. Teraz muszą przystosować się do życia w armii i ciągłego napływu rannych.

Z jasnego nieba 1949 film wojenny

Z jasnego nieba 1949

Podczas II wojny światowej amerykańska 918 Grupa Bombowa zyskuje reputację pechowej jednostki - ponoszą duże straty wśród załóg przy znikomej skuteczności ich ataków. Nowy dowódca nie wierzy w coś takiego, jak pech, ale musi przekonać o tym resztę pilotów.

Jarhead - żołnierz piechoty morskiej 2005 film wojenny

Jarhead - żołnierz piechoty morskiej 2005

Młody mężczyzna dołącza do US Marines i szybko zostaje wysłany na Bliski Wschód tuż przed wojną w Zatoce Perskiej.

Mój udział w upadku Hitlera 1972 film wojenny

Mój udział w upadku Hitlera 1972

Przyszła gwiazda komedii Spike Milligan zostaje powołany do czynnej służby w 1940 roku, dodając swoje... niepowtarzalnie talenty do potencjału militarnego brytyjskiej armii.

Pilot odrzutowców 1957 film wojenny

Pilot odrzutowców 1957

Radziecki pilot po ucieczce do Stanów Zjednoczonych zostaje przechwycony przez pułkownika Shannona, który nie uświadamia sobie, że będzie musiał stawić czoła najniebezpieczniejszemu przeciwnikowi - pięknej kobiecie.

Niszczyciel 1943 film wojenny

Niszczyciel 1943

Steve Boleslavski, stoczniowiec i weteran marynarki, decyduje się na powrót do czynnej służby, by trafić na nowy niszczyciel USS John Paul Jones, przy którego budowie wcześniej pracował.

Latające tygrysy 1942 film wojenny

Latające tygrysy 1942

Amerykańscy ochotnicy walczą po stronie Chin starając się powstrzymać natarcie japońskiej armii.

Kraina Tygrysów 2000 film wojenny

Kraina Tygrysów 2000

Amerykańscy żołnierze przybywają do Tigerland, obozu szkoleniowego, który ma ich przygotować do służby w Wietnamie. Atmosfera wśród rekrutów jest daleka od ideału.

Zdobyć kolejne wzgórze 1953 film wojenny

Zdobyć kolejne wzgórze 1953

Nowi rekruci docierają do bazy w Teksasie, gdzie dwaj sierżanci mają w 16 tygodni wyszkolić ich do walki. Ich podejście do tematu jest diametralnie różne i w końcu prowadzi do konfliktu.

Zielone berety 1968 film wojenny

Zielone berety 1968

Oddział amerykańskich Zielonych Beretów udaje się na misję do wietnamskiej dżungli, aby bronić bazy i, jeśli to możliwe, zabić generała Viet Cong.

They Were Not Divided 1950 film wojenny

They Were Not Divided 1950

Brytyjscy czołgiści dołączają do walk w Europie po lądowaniu Aliantów w Normandii.

Wojna o ocean 1965 film wojenny

Wojna o ocean 1965

Amerykański oficer marynarki dostaje szansę, aby udowodnić swoją wartość poprzez przygotowanie ataku na wyspy zajęte przez Japończyków.

Niespotykane męstwo 1983 film wojenny

Niespotykane męstwo 1983

Po 10 latach oczekiwania ojciec amerykańskiego żołnierza przetrzymywanego w wietnamskiej niewoli postanawia wziąć sprawę w swoje ręce i z pomocą weteranów z czasów wojny odbić syna.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadbazy wojskowe © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies