czołgi
czołgi filmy wojenne


czołgi - filmy wojenne

O jeden most za daleko 1977 film wojenny

O jeden most za daleko 1977

Operacja Market-Garden, śmiały plan generała Montgomerego, aby wkroczyć do Niemiec z pomocą spadochroniarzy, nie poszedł zgodnie z założeniami. Oparty na prawdziwych wydarzeniach z 1944 roku.

Furia 2014 film wojenny

Furia 2014

Wojska alianckie zbliżają się do Berlina, ale im bliżej nazistowskiej stolicy, tym obrona jest silniejsza. Do zaprawionej w bojach załogi Shermana dołącza żółtodziób, który szybko musi nauczyć się realiów wojny.

Sahara 1943 film wojenny

Sahara 1943

Załoga amerykańskiego czołgu M3, która utknęła na pustyni odkrywa, że jest otoczona przez niemiecką dywizję, która stara się dostać do jedynego źródła wody w okolicy.

Patton 1970 film wojenny

Patton 1970

Portret największego amerykańskiego generała z czasów II wojny światowej.

Wojny w Pentagonie 1998 film wojenny

Wojny w Pentagonie 1998

Porucznik Burton zostaje skierowany do oceny projektu M2 Bradley, który jest rozwijany od wielu lat, ale nie zmierza do fazy produkcyjnej. To, co odkryje w trakcie swojego śledztwa będzie zadziwiające nie tylko dla niego.

Bitwa o Ardeny 1965 film wojenny

Bitwa o Ardeny 1965

Na podstawie prawdziwych wydarzeń związanych z ostatnią niemiecką ofensywę w czasie II wojny światowej.

Złoto dla zuchwałych 1970 film wojenny

Złoto dla zuchwałych 1970

Amerykański żołnierz dowiaduje się o złocie przechowywanym w banku tuż za liniami wroga i nie może oprzeć się pokusie, aby dotrzeć do niego.

Bestia 1988 film wojenny

Bestia 1988

W trakcie wojny w Afganistanie uszkodzony sowiecki czołg T-55 wycofuje się po ataku na wioskę. Ścigana przez Mudżahedinów załoga gubi drogę wśród wąskich wąwozów i nagle z myśliwego staje się zwierzyną.

Czterej pancerni i pies 1966 film wojenny

Czterej pancerni i pies 1966

Historia załogi polskiego T-34, który bierze udział w ofensywie na Berlin.

They Were Not Divided 1950 film wojenny

They Were Not Divided 1950

Brytyjscy czołgiści dołączają do walk w Europie po lądowaniu Aliantów w Normandii.

Karna kompania 1987 film wojenny

Karna kompania 1987

Żołnierze z jednostki karnej zostają wysyłani na samobójczą misję na froncie wschodnim.

Rekruci z przypadku 1941 film wojenny

Rekruci z przypadku 1941

Dwaj nieudolni sprzedawcy odkurzaczy przypadkowo zgłaszają się do służby w jednostce kawalerii tuż przed tym jak zostaje wprowadzona nowa broń - czołgi.

The Tanks Are Coming 1951 film wojenny

The Tanks Are Coming 1951

Amerykańscy czołgiści muszą zmierzyć się z niemieckiemi czołgami przewyższającymi wszystko, czym sami dysponują.

Żołnierze Panfiłowa 2016 film wojenny

Żołnierze Panfiłowa 2016

W 1941 roku siły niemieckie zbliżały się do radzieckiej stolicy i wydawało się, że już ich nie powstrzyma przed wkroczeniem do Moskwy. Ale w strategicznie nieistotnej części frontu 28 radzieckich żołnierzy było innego zdania.

The War Devils 1969 film wojenny

The War Devils 1969

Amerykańska ofensywa w północnej Afryce zostaje zatrzymana przez baterię niemieckich dział morskich ukrytych w jaskini w zboczu góry. Oddział spadochroniarzy ma je zniszczyć, ale Afrika Korps łatwo nie zrezygnuje ze swojego asa w rękawie.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadczołgi © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies