desant
desant filmy wojenne


desant - filmy wojenne

Kompania braci 2001 film wojenny

Kompania braci 2001

Prawdziwa historia amerykańskich spadochroniarzy, którzy wzięli udział we wszystkich najcięższych operacjach na froncie zachodnim podczas II wojny światowej. Obserwujemy ich od początku szkolenia po ostatnie dni służby w Europie.

Szeregowiec Ryan 1998 film wojenny

Szeregowiec Ryan 1998

Po lądowaniu we Francji w czerwcu 1944 pluton Rangersów zostaje wysłany z nietypową misją - wśród chaosu po D-Day mają odszukać ostatniego ocalałego z czterech braci Ryan, który znajduje się gdzieś w Normandii.

Najdłuższy dzień 1962 film wojenny

Najdłuższy dzień 1962

Prawdziwe wydarzenia, które miały miejsce przed i podczas D-Day - lądowania Aliantów w Normandii.

Cienka czerwona linia 1998 film wojenny

Cienka czerwona linia 1998

US Marines przygotowują się do pierwszego dużego starcia na Pacyfiku - walk o Guadalcanal. Ale są naprawdę gotowi na to, co ich czeka?

O jeden most za daleko 1977 film wojenny

O jeden most za daleko 1977

Operacja Market-Garden, śmiały plan generała Montgomerego, aby wkroczyć do Niemiec z pomocą spadochroniarzy, nie poszedł zgodnie z założeniami. Oparty na prawdziwych wydarzeniach z 1944 roku.

Szyfry wojny 2002 film wojenny

Szyfry wojny 2002

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Indian Navajo, którzy w czasie II wojny światowej byli używani przez amerykańską armię do przekazywania zakodowanych wiadomości radiowych.

Pacyfik 2010 film wojenny

Pacyfik 2010

US Marines przygotowują się do pierwszej ofensywnej operacji w II Wojnie Światowej - lądowania na Guadalcanal. Już pierwsza noc pokaże im, że właśnie wkroczyli do piekła.

Wybrzeże we krwi 1967 film wojenny

Wybrzeże we krwi 1967

Marines lądują na wyspie opanowanej przez Japończyków i muszą atakować dobrze przygotowane linie obrony.

The Fighting Seabees 1944 film wojenny

The Fighting Seabees 1944

Historia amerykańskich budowlańców pracujących pod japońskim ostrzałem przy budowie pasów startowych na wyspach Pacyfiku.

Bunt na okręcie 1954 film wojenny

Bunt na okręcie 1954

Kapitana trałowca USS Caine ma obsesję na punkcie dyscypliny i z czasem załoga zaczyna podejrzewać u niego chorobę psychiczną.

Kierunek Berlin 1968 film wojenny

Kierunek Berlin 1968

W 1945 polskie jednostki przyłączone do Armii Radzieckiej przygotowują się do ostatecznego uderzenia nad Odrą.

Przeprawa 2000 film wojenny

Przeprawa 2000

Przedstawienie bitwy pod Trenton i słynnej przeprawy Jerzego Waszyngtona przez rzekę Delaware.

Byliśmy żołnierzami 2002 film wojenny

Byliśmy żołnierzami 2002

Pierwsze poważne starcie sił amerykańskich w Wietnamie widziane nie tylko z punktu widzenia pola bitwy, ale także rodzin żołnierzy w Stanach.

Away All Boats 1956 film wojenny

Away All Boats 1956

Życie na pokładzie okrętu desantowego podczas kampanii na Pacyfiku.

Piaski Iwo Jimy 1949 film wojenny

Piaski Iwo Jimy 1949

Pluton marines dociera na Guadalcanal. To ich ostatni przystanek przed atakiem na silnie ufortyfikowane Tarawa i Iwo Jima.

Atak na żelazne wybrzeże 1968 film wojenny

Atak na żelazne wybrzeże 1968

Kanadyjski komandos planuje operację specjalną, która zniszczy suchy dok na francuskim wybrzeżu, co uniemożliwi Niemcom naprawę ich dużych pancerników i krążowników. Film luźno oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Wojna o ocean 1965 film wojenny

Wojna o ocean 1965

Amerykański oficer marynarki dostaje szansę, aby udowodnić swoją wartość poprzez przygotowanie ataku na wyspy zajęte przez Japończyków.

Battle of Blood Island 1960 film wojenny

Battle of Blood Island 1960

Dwóch Amerykanów przeżyło lądowanie na wyspie okupowanej przez Japończyków i teraz muszą znaleźć sposób, aby pozostać przy życiu otoczeni przez wrogów.

Sztandar chwały 2006 film wojenny

Sztandar chwały 2006

Prawdziwa historia US Marines, który umieścili amerykańską flagę na szczycie góry Suribachi podczas bitwy o Iwo Jimę. Jako symbol walki na Pacyfiku wracają do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w promowaniu obligacji wojennych.

Przełęcz ocalonych 2016 film wojenny

Przełęcz ocalonych 2016

Desmond Doss, z powodów religijnych odmawiający zabijania, mimo wszystko dołącza do armii, aby wypełnić swój obowiązek wobec ojczyzny. Pomimo tego, że ani razu nie użył broni stał się jednym z bohaterów bitwy o Okinawę i otrzymał Medal Honoru.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiaddesant © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies