dramat sądowy
dramat sądowy filmy wojenne


dramat sądowy - filmy wojenne

Ścieżki chwały 1957 film wojenny

Ścieżki chwały 1957

Po nieudanym ataku francuskie dowództwo skazuje losowo wyznaczonych żołnierzy na śmierć jako przykład dla pozostałych czym może się skończyć tchórzostwo.

Wojny w Pentagonie 1998 film wojenny

Wojny w Pentagonie 1998

Porucznik Burton zostaje skierowany do oceny projektu M2 Bradley, który jest rozwijany od wielu lat, ale nie zmierza do fazy produkcyjnej. To, co odkryje w trakcie swojego śledztwa będzie zadziwiające nie tylko dla niego.

Czarna Żmija 4 1989 film wojenny

Czarna Żmija 4 1989

Kapitan Czarna Żmija w okopach gdzieś we Francji zrobi wszystko, by uniknąć kolejnego natarcia przez ziemię niczyją.

Bunt na okręcie 1954 film wojenny

Bunt na okręcie 1954

Kapitana trałowca USS Caine ma obsesję na punkcie dyscypliny i z czasem załoga zaczyna podejrzewać u niego chorobę psychiczną.

Norymberga 2000 film wojenny

Norymberga 2000

Norymberga widziana oczami amerykańskich prawników, którzy zorganizowali rozprawę hitlerowskich zbrodniarzy.

Wyrok w Norymberdze 1961 film wojenny

Wyrok w Norymberdze 1961

Niewielka część procesów norymberskich sądzących hitlerowskich zbrodniarzy wojennych - film skupia się na przedstawicielach niemieckiego wymiaru sprawiedliwości.

Za króla i ojczyznę 1964 film wojenny

Za króla i ojczyznę 1964

Brytyjski żołnierz zostaje oskarżony o dezercję i postawiony przed sądem wojennym, ale sprawa nie jest tak oczywista jak się wydaje.

Wojna Harta 2002 film wojenny

Wojna Harta 2002

W obozie jenieckim zostaje popełnione morderstwo i ma się odbyć proces, a młody porucznik Hart będzie musiał zmierzyć z tym trudnym wyzwaniem.

Breaker Morant 1980 film wojenny

Breaker Morant 1980

W czasie drugiej wojny burskiej trójka oficerów z Bushveldt Carbineers zostaje oskarżonych o zbrodnie wojenne i postawiona przed sądem, ale nie wszystko w ich historii jest takie proste, jakie mogłoby się wydawać.

Regulamin zabijania 2000 film wojenny

Regulamin zabijania 2000

Weteran z Wietnamu, pułkownik Childers, zostaje wysłany do Jemenu w celu ewakuacji amerykańskiego ambasadora, ale po przybyciu na miejsce okazuje się, że sytuacja jest znacznie poważniejsza niż sądzono.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiaddramat sądowy © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies