obozy jenieckie
obozy jenieckie filmy wojenne


obozy jenieckie - filmy wojenne

Operacja Świt 2006 film wojenny

Operacja Świt 2006

Amerykański pilot zestrzelony nad Laosem zostaje przetransportowany do obozu jenieckiego w dżungli, ale szybko zdaje sobie sprawę, że jedyną szansą na przetrwanie jest ucieczka.

Wielka ucieczka 1963 film wojenny

Wielka ucieczka 1963

Niemcy zbierają wszystkich alianckich oficerów, którzy często próbują uciec z obozów jenieckich w jednym miejscu - zbudowanym od podstaw, aby zapobiec jakimkolwiek ucieczkom. Ale jeńcy nie tylko spróbują uciec, ale planują największą ucieczkę, jaką Niemcy do tej pory widzieli.

Wojenne siostry 2010 film wojenny

Wojenne siostry 2010

Los australijskich pielęgniarek i zakonnic uwięzionych na wyspie Nowa Brytania po japońskiej inwazji.

Ucieczka McKenzie 1970 film wojenny

Ucieczka McKenzie 1970

Kapitan Jack Connor zostaje wysłany do obozu jenieckiego McKenzie w Szkocji. Dowódca obozu zmaga się z utrzymaniem kontroli nad niemieckimi jeńcami, a Connor zostaje oddelegowany, żeby rozładować sytuację.

Droga do zapomnienia 2014 film wojenny

Droga do zapomnienia 2014

Prawdziwa historia Erica Lomaxa, który został pojmany przez Japończyków i w obozie poddany torturom. Po latach postanawia zmierzyć się z przeszłością i odnaleźć oficerów odpowiedzialnych za torturowanie go.

Towarzysze broni 1937 film wojenny

Towarzysze broni 1937

Podczas I wojny światowej przeznaczenie krzyżuje ze sobą ścieżki dwóch oficerów, Francuza kapitana Boeldieu i Niemca von Rauffensteina - spotykają się w dwóch różnych miejscach, w różnych okolicznościach, ale obaj starają się zachować resztki arystokratycznej moralności w czasach wojny.

Jak rozpętałem drugą wojnę światową 1970 film wojenny

Jak rozpętałem drugą wojnę światową 1970

Polski żołnierz, który jest przekonany, że doprowadził do wybuchu II wojny światowej, trafia na niemal wszystkie fronty tego konfliktu.

Hasło odwaga 1962 film wojenny

Hasło odwaga 1962

Historia brytyjskiego oficera, który wykorzystywał każdą szansę na ucieczkę ze stalagów.

Norymberga 2000 film wojenny

Norymberga 2000

Norymberga widziana oczami amerykańskich prawników, którzy zorganizowali rozprawę hitlerowskich zbrodniarzy.

Stalag 17 1953 film wojenny

Stalag 17 1953

W czasie II wojny światowej Amerykańscy jeńcy zamknięci w Stalagu starająs się dowiedzieć który z nich przekazuje Niemcom informacje mogące pokrzyżować plany ucieczki.

Zamrożone błyskawice 1967 film wojenny

Zamrożone błyskawice 1967

Podczas gdy Niemcy pracują nad tajną bronią, wywiad aliantów próbuje uzyskać dostęp do ich pilnie strzeżonych tajemnic.

Most na rzece Kwai 1957 film wojenny

Most na rzece Kwai 1957

Brytyjscy więźniowie przybywają na plac budowy mostu, który pomoże Japończykom transportować wojska do Birmy. Ich niewolnicza praca pomoże wrogom, ale próby sabotażu mogą zakończyć się śmiercią.

Les Milles 1995 film wojenny

Les Milles 1995

Francuski komendant obozu dla uciekinierów z Niemiec stara się za wszelką cenę uratować ich przed oddaniem w ręce nazistów, kiedy wojska Hitlera wkraczają do Francji.

Niezłomny 2014 film wojenny

Niezłomny 2014

Biografia Louie Zamperiniego, sportowca reprezentującego USA na olimpiadzie, który spędził 2 lata w japońskiej niewoli doświadczając przemocy na każdym kroku.

Powrót do piekła 1945 film wojenny

Powrót do piekła 1945

Amerykański żołnierz organizuje ruch oporu na Filipinach, aby utrudniać japońską okupację i przygotować grunt do inwazji aliantów.

Very Important Person 1961 film wojenny

Very Important Person 1961

Brytyjski naukowiec trafia do niemieckiego obozu jenieckiego, a jego towarzysze starają się znaleźć sposób, aby odesłać go z powrotem do Anglii.

A na morzu spokój 2012 film wojenny

A na morzu spokój 2012

Francuski ruch oporu zabija niemieckiego oficera - Niemcy decydują się w odwecie zabić cywilnych więźniów w jednym z obozów.

Kondory wschodu 1987 film wojenny

Kondory wschodu 1987

Tajna misja w Wietnamie zostaje zlecona pułkownikowi Lamowi - jego celem jest bunkier pełen pozostawionych przez Amerykanów rakiet, które mogą być użyte przez Viet Cong.

Stawka większa niż życie 1967 film wojenny

Stawka większa niż życie 1967

Polski agent w przebraniu niemieckiego oficera infiltruje Abwehrę i przekazuje informacje aliantom.

Decyzja przed świtem 1951 film wojenny

Decyzja przed świtem 1951

Niemieccy jeńcy zgadzają się na współpracę z amerykańskim wywiadem i zostają agentami operującymi za liniami, do niedawna, własnej armii.

Wojna Harta 2002 film wojenny

Wojna Harta 2002

W obozie jenieckim zostaje popełnione morderstwo i ma się odbyć proces, a młody porucznik Hart będzie musiał zmierzyć z tym trudnym wyzwaniem.

Rambo 2 1985 film wojenny

Rambo 2 1985

John Rambo dostaje szansę bycia ułaskawionym jeżeli podejmie się ryzykownej misji w dżunglach południowo-wschodniej Azji.

Imperium słońca 1987 film wojenny

Imperium słońca 1987

Kilkunastoletni Jamie zostaje oddzielony od rodziców w trakcie ewakuacji z Szanghaju. Pozostawiony sam sobie musi znaleźć sposób na przeżycie.

Niespotykane męstwo 1983 film wojenny

Niespotykane męstwo 1983

Po 10 latach oczekiwania ojciec amerykańskiego żołnierza przetrzymywanego w wietnamskiej niewoli postanawia wziąć sprawę w swoje ręce i z pomocą weteranów z czasów wojny odbić syna.

Wesolych świąt, pułkowniku Lawrence 1983 film wojenny

Wesolych świąt, pułkowniku Lawrence 1983

Pułkownika Lawrence stara się utrzymać spokój pomiędzy brytyjskimi jeńcami i japońskimi strażnikami w obozie na Jawie. Przybycie Majora Celliersa niszczy kruchą równowagę pomiędzy obiema stronami.

Bitwa na Morzu Koralowym 1959 film wojenny

Bitwa na Morzu Koralowym 1959

Amerykańska łódź podwodna zostaje wysłana na misję patrolową, aby odnaleźć japońską flotę inwazyjną.

Ucieczka na Atenę 1979 film wojenny

Ucieczka na Atenę 1979

Więźniowie na greckiej wyspie planują ucieczkę przez... włamanie się do niemieckiej bazy wojskowej.

Siódma kompania znowu w komplecie 1975 film wojenny

Siódma kompania znowu w komplecie 1975

Chaudard, Pitivier oraz Tassin znowu zostają odcięci od swojego oddziału, ale tym razem trafiają do niemieckiej niewoli... przebrani za oficerów. Po wcześniejszych doświadczeniach planują ucieczkę z zamku, w którym są przetrzymywani.

Ucieczka do zwycięstwa 1981 film wojenny

Ucieczka do zwycięstwa 1981

Niemcy organizują propagandowy mecz piłkarski pomiędzy własną reprezentacją, a drużyną złożoną z jeńców wojennych przetrzymywanych na terenie Francji.

Harfa birmańska 1956 film wojenny

Harfa birmańska 1956

Druga wojna światowa dobiegła końca, a jednostka japońskich żołnierzy została internowana w alianckim obozie jenieckim. Dla nich wojna się skończyła, ale wciąż są żołnierze Imperium gotowi walczyć aż do śmierci.

Katyń 2007 film wojenny

Katyń 2007

We wrześniu 1939 roku Niemcy dokonali inwazji na Polskę, ale zaledwie dwa tygodnie później armia sowiecka zaatakowała od wschodu, a polscy cywile i żołnierze zostali uwięzieni między dwoma armiami. Los polskich oficerów zostaje przesądzony w momencie aresztowania przez NKWD.

Łowca jeleni 1978 film wojenny

Łowca jeleni 1978

Trójka przyjaciół zostawia dotychczasowe życie w małym hutniczym miasteczku, by dołączyć do wojsk walczących w Wietnamie. Zmieni to całkowicie ich życie.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadobozy jenieckie © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies