siły specjalne
siły specjalne filmy wojenne


siły specjalne - filmy wojenne

Rambo pierwsza krew 1982 film wojenny

Rambo pierwsza krew 1982

Weteran wojny wietnamskiej włóczy się po kraju odwiedzając byłych towarzyszy broni. Sposób w jaki został potraktowany przez policjantów przywołuje w nim wspomnienia z czasów, kiedy był więźniem w obozie jenieckim, a efektem jest krwawa jatka.

The Hurt Locker. W pułapce wojny 2008 film wojenny

The Hurt Locker. W pułapce wojny 2008

Nowy dowódca jednostki saperów okazuje się być ekspertem w swoim zawodzie, ale też jego brawura prowadzi do napięć wewnątrz grupy.

Czas bohaterów 2011 film wojenny

Czas bohaterów 2011

Brytyjscy komandosi wykonują misję w Norwegii, aby zebrać informacje na temat niemieckich instalacji radarowych. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, w których brał udział pisarz Ian Fleming.

Akt odwagi 2012 film wojenny

Akt odwagi 2012

Amerykańskie siły specjalne w pościgu za terrorystą. Nakręcony z udziałem prawdziwych żołnierzy Navy Seals.

Green Zone 2010 film wojenny

Green Zone 2010

Amerykanie desperacko szukają irackiej broni masowego rażenia, ale zamiast trafiają na tajemnice w obrębie własnego wywiadu.

Komandosi z Navarony 1978 film wojenny

Komandosi z Navarony 1978

Po udanej akcji na Navaronie komandosi Miller i Mallory zostają wysyłani na kolejną misję, tym razem w okupowanej Jugosławii mają znaleźć i zabić niemieckiego agenta, który przeniknął w szeregi partyzantów.

Brudna gra 1969 film wojenny

Brudna gra 1969

Brytyjskie siły specjalne w Afryce Północnej przygotowują się do rajdu na tyły wroga, ale ludzie wybrani do realizacji misji stawiają jej powodzenie pod znakiem zapytania.

Most na rzece Kwai 1957 film wojenny

Most na rzece Kwai 1957

Brytyjscy więźniowie przybywają na plac budowy mostu, który pomoże Japończykom transportować wojska do Birmy. Ich niewolnicza praca pomoże wrogom, ale próby sabotażu mogą zakończyć się śmiercią.

Ocalony 2013 film wojenny

Ocalony 2013

Operacja specjalna Navy Seals w Afganistanie kończy się tragicznie dla amerykańskich żołnierzy w tym filmie opartym na prawdziwych wydarzeniach. Bardzo, bardzo luźno opartym, żeby być dokładnym.

Jarhead 2: W polu ognia 2014 film wojenny

Jarhead 2: W polu ognia 2014

Grupa żołnierzy z oddziału zaopatrzenia zostaje wciągnięta w operację specjalną jednostki SEAL na terenie opanowanym przez Talibów.

Kondory wschodu 1987 film wojenny

Kondory wschodu 1987

Tajna misja w Wietnamie zostaje zlecona pułkownikowi Lamowi - jego celem jest bunkier pełen pozostawionych przez Amerykanów rakiet, które mogą być użyte przez Viet Cong.

Zabijcie Rommla 1969 film wojenny

Zabijcie Rommla 1969

Brytyjska jednostka wyrusza na śmiałą misję przez pustynię, aby zabić Rommla, gdy będzie przybywał do Afryki.

Za linią wroga 4 2014 film wojenny

Za linią wroga 4 2014

Zespół SEAL w trakcie misji ratunkowej odnajduje wskazówki, że położona niedaleko kopalnia uranu może być źródłem zaopatrzenia dla terrorystów. Komandosi decydują się na ryzykowną misję.

Ocalić Jessikę Lynch 2003 film wojenny

Ocalić Jessikę Lynch 2003

Szeregowa Jessica Lynch, ranna w zasadzce, zostaje wzięta do niewoli przez Irakijczyków, ale siły amerykańskie przygotowują misję ratunkową.

G.I. Jane 1997 film wojenny

G.I. Jane 1997

Jordan O’Neill może zostać pierwszą kobietą, która ukończy szkolenie Combined Reconnaissance Team, najtrudniejszy test dla żołnierzy sił specjalnych, ale nie może liczyć na żadne ułatwienia ze strony instruktorów.

Na froncie 2012 film wojenny

Na froncie 2012

Kiedy oficer posiadający wiedzę na temat lądowania Aliantów na Sycylii zostaje schwytany przez Niemców oddział komandosów zostaje wysłany, aby go odbić z pomocą lokalnej partyzantki.

Za linią wroga: oś zła 2006 film wojenny

Za linią wroga: oś zła 2006

Amerykańscy komandosi zostają zrzuceni na terytorium Korei Północnej, gdzie mają znaleźć pociski nuklearne.

Armia wilków 2002 film wojenny

Armia wilków 2002

Brytyjscy żołnierze na misji szkoleniowej w szkockiej głuszy napotykają wroga, na którego nie są gotowi.

Parszywa Dwunastka 4 1988 film wojenny

Parszywa Dwunastka 4 1988

Kolejne wcielenie Parszywej Dwunastki - tym razem skazańcy mogą wziąć udział w samobójczej misji za liniami wroga, aby powstrzymać Niemców przed budową Czwartej Rzeszy.

Sojusznicy 2014 film wojenny

Sojusznicy 2014

Podczas walk we Francji wywiad aliancki otrzymuje informacje o niemieckim generale, który posiada strategiczne mapy zawierające plany obrony przeciwnika i może być łatwym celem. Pięciu żołnierzy zostaje wysłanych, aby przechwycić te dokumenty.

The War Devils 1969 film wojenny

The War Devils 1969

Amerykańska ofensywa w północnej Afryce zostaje zatrzymana przez baterię niemieckich dział morskich ukrytych w jaskini w zboczu góry. Oddział spadochroniarzy ma je zniszczyć, ale Afrika Korps łatwo nie zrezygnuje ze swojego asa w rękawie.

Wilcze echa 2019 film wojenny

Wilcze echa 2019

Francuska łódź podwodna zostaje zaskoczona przez pojawienie się nieznanego okrętu podwodnego w pobliżu wybrzeża Syrii. W tym momencie nikt nie spodziewał się, że to wydarzenie postawi świat na skraju zagłady.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadsiły specjalne © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies