tajne operacje
tajne operacje filmy wojenne


tajne operacje - filmy wojenne

Wilki morskie 1980 film wojenny

Wilki morskie 1980

W czasie II wojny światowej weterani poprzednich wojen łączą siły, aby wykonać specjalną misję, która może uratować życie wielu alianckich żołnierzy.

Tylko dla orłów 1968 film wojenny

Tylko dla orłów 1968

Oddział komandosów zostaje zrzucony w Alpach, gdzie mają przeniknąć do dobrze strzeżonego zamku położonego na szczycie góry. Ich misja wydaje się niemożliwa do wykonania, ale Brytyjczycy wybrali do jej realizacji swojego najlepszego człowieka...

Operacja Gliwice 1961 film wojenny

Operacja Gliwice 1961

Tuż przed atakiem na Polskę Niemcy przygotowują tajną operację, która ma dać im pretekst do inwazji.

Szpiedzy tacy jak my 1985 film wojenny

Szpiedzy tacy jak my 1985

Dwóch niekompetentni agentów zostaje wysyłanych na tajną misję w pobliże granic Związku Radzieckiego, ale ich wrodzona niekompetencja nagle zmienia charakter całej misji.

Operacja Himmler 1979 film wojenny

Operacja Himmler 1979

Latem 1939 roku Niemcy przygotowywali ostatni element mający uzasadnić ich inwazję na Polskę - Operację Himmler - sabotaż mający pokazać, że to Polacy byli agresorami.

Akt odwagi 2012 film wojenny

Akt odwagi 2012

Amerykańskie siły specjalne w pościgu za terrorystą. Nakręcony z udziałem prawdziwych żołnierzy Navy Seals.

Czerwone niebo 2014 film wojenny

Czerwone niebo 2014

Dwóch amerykańskich pilotów staje się kozłami ofiarnymi w itntrydze wywiadu wojskowego. Po latach od wyrzucenia ich ze służby zgadzają się wziąć udział w tajnej misji nad terytorium Iranu.

Charlotte Gray 2001 film wojenny

Charlotte Gray 2001

Młoda Szkotka Charlotte Gray dołącza do SOE i zostaje wysłana do okupowanej Francji, gdzie jako tajna agentka ma współdziałać z lokalnym ruchem oporu.

Orzeł wylądował 1976 film wojenny

Orzeł wylądował 1976

Niemieccy komandosi zostają przerzuceni do Anglii w celu uprowadzenia Winstona Churchilla.

Stawka większa niż życie 1967 film wojenny

Stawka większa niż życie 1967

Polski agent w przebraniu niemieckiego oficera infiltruje Abwehrę i przekazuje informacje aliantom.

Decyzja przed świtem 1951 film wojenny

Decyzja przed świtem 1951

Niemieccy jeńcy zgadzają się na współpracę z amerykańskim wywiadem i zostają agentami operującymi za liniami, do niedawna, własnej armii.

Rambo 2 1985 film wojenny

Rambo 2 1985

John Rambo dostaje szansę bycia ułaskawionym jeżeli podejmie się ryzykownej misji w dżunglach południowo-wschodniej Azji.

Niespotykane męstwo 1983 film wojenny

Niespotykane męstwo 1983

Po 10 latach oczekiwania ojciec amerykańskiego żołnierza przetrzymywanego w wietnamskiej niewoli postanawia wziąć sprawę w swoje ręce i z pomocą weteranów z czasów wojny odbić syna.

Rambo 3 1988 film wojenny

Rambo 3 1988

John Rambo wyrusza do Afganistanu, aby ratować swojego mentora, pułkownika Trautmana, przetrzymywanego przez Sowietów w ich górskiej bazie.

Za linią wroga: oś zła 2006 film wojenny

Za linią wroga: oś zła 2006

Amerykańscy komandosi zostają zrzuceni na terytorium Korei Północnej, gdzie mają znaleźć pociski nuklearne.

Snajper 2 2002 film wojenny

Snajper 2 2002

Były snajper Marines zostaje wynajęty przez CIA, żeby zabić serbskiego generała. Ale misja nie jest tak prosta jak mogła się z pozoru wydawać.

Snajper 3 2004 film wojenny

Snajper 3 2004

Amerykański snajper zostanie wysłany do Wietnamu, aby zabić szefa szajki terrorystów, ale po przyjeździe dowiaduje się, że misja może mieć drugie dno.

U-571 2000 film wojenny

U-571 2000

Amerykaniezostają wysłani aby przechwycić uszkodzony okręt podwodny U-571 i zabrać z jego pokładu maszynę kodującą Enigma.

Żelazny Orzeł 3: Asy 1992 film wojenny

Żelazny Orzeł 3: Asy 1992

Weterani z II wojny światowej łączą siły, aby w swojej ostatniej akcji bojowej powstrzymać przemyt narkotyków.

Niewidzialny wróg 2015 film wojenny

Niewidzialny wróg 2015

Po miesiącach zbierania danych brytyjskiemu wywiadowi udaje się namierzyć trójkę niebezpiecznych terrorystów ukrywających się w Kenii. Jedyne, co teraz muszą zrobić, to wskazać cel amerykańskim dronom, ale ktoś musi podjąć ostateczną decyzję.

Operacja Samum 1999 film wojenny

Operacja Samum 1999

Film oparty na prawdziwej historii - w przededniu Wojny w Zatoce amerykańscy oficerowie wywiadu stają się celem irackiej tajnej policji. Polski wywiad przygotowuje operację ewakuacji Amerykanów z Iraku.

Dobre zabijanie 2014 film wojenny

Dobre zabijanie 2014

Były pilot myśliwca zostaje przeniesiony do bazy w Las Vegas, aby obsługiwać drony dalekiego zasięgu gdzieś na Bliskim Wschodzie. Niezadowolony z nowego zadania zaczyna kwestionować moralną stronę operacji bezzałogowych pojazdów.

Czas Apokalipsy 1979 film wojenny

Czas Apokalipsy 1979

Kapitan Willard zostaje wysłany z tajną misją, aby zabił amerykańskiego pułkownika, który stał się przywódcą kultu. Kiedy wyrusza w podróż całe piekło wojny wietnamskiej uwypukla się na każdym kroku.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadtajne operacje © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies