zima
zima filmy wojenne


zima - filmy wojenne

Kompania braci 2001 film wojenny

Kompania braci 2001

Prawdziwa historia amerykańskich spadochroniarzy, którzy wzięli udział we wszystkich najcięższych operacjach na froncie zachodnim podczas II wojny światowej. Obserwujemy ich od początku szkolenia po ostatnie dni służby w Europie.

Pole bitwy 1949 film wojenny

Pole bitwy 1949

Mała grupa amerykańskich żołnierzy zostaje otoczona w pobliżu Bastogne przez niemiecką ofensywę i bardzo mroźną zimę.

Akcja na Północnym Atlantyku 1943 film wojenny

Akcja na Północnym Atlantyku 1943

Marynarze amerykańskiej marynarki handlowej biorą udział w dużym konwoju do Murmańska stawiając czoło niemieckim okrętom podwodnym i samolotom.

Stacja akrtyczna Zebra 1968 film wojenny

Stacja akrtyczna Zebra 1968

W trakcie zimnej wojny amerykański podwodny okręt atomowy zostaje wysłany na tajną misję w rejon bieguna północnego, gdzie rozbił się satelita wojskowy.

Stalingrad 1993 film wojenny

Stalingrad 1993

Bitwa pod Stalingradem pokazana z niemieckiego punktu widzenia - od pewności siebie, po smutny koniec.

Patton 1970 film wojenny

Patton 1970

Portret największego amerykańskiego generała z czasów II wojny światowej.

Śniegi wojny 2012 film wojenny

Śniegi wojny 2012

W czasie II wojny światowej brytyjscy i niemieccy piloci muszą współpracować, aby przetrwać w zimowych warunkach na norweskim pustkowiu.

Rok 1864 2014 film wojenny

Rok 1864 2014

Dwaj bracia poróżnieni przez miłość do tej samej dziewczyny muszą stawić czoła nadciągającej armii pruskiej.

Bohaterowie Telemarku 1965 film wojenny

Bohaterowie Telemarku 1965

Norweski ruch oporu odkrywa niemieckie instalacje do produkcji ciężkiej wody niezbędnej do budowy bomby atomowej. Razem z Aliantami muszą ich powstrzymać.

Ostatnia zima wojny 2008 film wojenny

Ostatnia zima wojny 2008

W styczniu 1945 roku holenderski nastolatek pomagający lokalnemu ruchowi oporu musi pomóc brytyjskiemu pilotowi, podczas gdy jego ojciec, burmistrz miasteczka, stara się utrzymać spokój pomiędzy mieszkańcami i okupantami.

Czerwony świt 1984 film wojenny

Czerwony świt 1984

Kubańskie i rosyjskie wojska lądują w małym miasteczku w Kolorado. Kiedy amerykańska obrona załamuje się grupa nastolatków ucieka do lasu i rozpoczyna walkę partyzancką stawiając czoła siłom okupacyjnym.

Tylko dla orłów 1968 film wojenny

Tylko dla orłów 1968

Oddział komandosów zostaje zrzucony w Alpach, gdzie mają przeniknąć do dobrze strzeżonego zamku położonego na szczycie góry. Ich misja wydaje się niemożliwa do wykonania, ale Brytyjczycy wybrali do jej realizacji swojego najlepszego człowieka...

Czas bohaterów 2011 film wojenny

Czas bohaterów 2011

Brytyjscy komandosi wykonują misję w Norwegii, aby zebrać informacje na temat niemieckich instalacji radarowych. Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, w których brał udział pisarz Ian Fleming.

Bitwa o Ardeny 1965 film wojenny

Bitwa o Ardeny 1965

Na podstawie prawdziwych wydarzeń związanych z ostatnią niemiecką ofensywę w czasie II wojny światowej.

W księżycową jasną noc 1992 film wojenny

W księżycową jasną noc 1992

Tuż przed bitwą o Ardeny oddział amerykańskiego wywiadu napotyka w lesie Niemców, ale nie zachowują się oni tak, jak Amerykanie się spodziewali.

Kenau: Wojowniczka z Haarlemu 2014 film wojenny

Kenau: Wojowniczka z Haarlemu 2014

Hiszpański król Filip II wysyła swoją armię, aby zdławiła bunt holenderskich prowincji. Mieszkańcy Haarlem postanawiają przyłączyć się do buntu, a bogata wdowa Kenau staje się jednym z przywódców obrony miasta.

Opór 2008 film wojenny

Opór 2008

Dwóch białoruskich Żydów organizuje grupę oporu, aby uchronić swoich rodaków przed czystkami etnicznymi.

Battlestar Galactica: krew i chrom 2012 film wojenny

Battlestar Galactica: krew i chrom 2012

Nowy rekrut zostaje wysyłany z prostą misją transportu naukowca. Rozpoczyna to serię wydarzeń, które wrzucą go w sam środek wojny.

Na tyłach wroga 2003 film wojenny

Na tyłach wroga 2003

Czterech ocalałych z masakry w Malmdy Amerykanów znajduje się za liniami wroga. Uzbrojeni jedynie w jeden karabin i trzy kule muszą znaleźć sposób na przeżycie i powrót do alianckich linii.

Na białym szlaku 1963 film wojenny

Na białym szlaku 1963

Niemiecki oficer i polski meteorolog muszą znaleźć sposób na przezwyciężenie wzajemnej wrogości aby przeżyć wśród pustkowi Grenlandii.

Wojna Harta 2002 film wojenny

Wojna Harta 2002

W obozie jenieckim zostaje popełnione morderstwo i ma się odbyć proces, a młody porucznik Hart będzie musiał zmierzyć z tym trudnym wyzwaniem.

Droga na zachód 1961 film wojenny

Droga na zachód 1961

Emerytowany maszynista zgadza się poprowadzić pociąg wojskowy, który musi przedostać się do strefy frontowej.

Company of Heroes: Oddział Bohaterów 2013 film wojenny

Company of Heroes: Oddział Bohaterów 2013

Niewielki oddział Amerykanów zostaje odcięty za liniami wroga. Przypadkiem trafiają na trop niemieckiego projektu budowy broni masowego rażenia.

W cieniu wroga 2011 film wojenny

W cieniu wroga 2011

Zima w małej walijskiej dolinie po tym jak Niemcy najechali Wielką Brytanię. Gdy mężczyźni znikają aby dołączyć do ruchu oporu, kobiety muszą znaleźć sposób na przetrwanie w nadchodzącej zimie.

Podzielony kontynent 2012 film wojenny

Podzielony kontynent 2012

Międzynarodowa wyprawa naukowa na archipelag Svalbard otrzymuje informację o niemieckiej inwazji na Polskę. Pomiędzy znajdującymi się na pokładzie Niemcami a resztą załogi narasta napięcie, zwłaszcza po tym, jak docierają rozkazy z Berlina.

Żołnierze Panfiłowa 2016 film wojenny

Żołnierze Panfiłowa 2016

W 1941 roku siły niemieckie zbliżały się do radzieckiej stolicy i wydawało się, że już ich nie powstrzyma przed wkroczeniem do Moskwy. Ale w strategicznie nieistotnej części frontu 28 radzieckich żołnierzy było innego zdania.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadzima © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies