francuskie filmy wojenne
francuskie filmy wojenne

francuskie filmy wojenne


Na skróty:
francuskie filmy wojenne Druga wojna domowa w Liberiifrancuskie filmy wojenne II wojna światowafrancuskie filmy wojenne I wojna światowa

Sky Fighters 2005 film wojenny

Sky Fighters 2005

Kiedy podczas pokazów lotniczych skradziony zostaje nowy Mirage 2000 dla pary pilotów, którzy go przechwytują jest to początek zupełnie nowej przygody.

Johnny Wściekły Pies 2008 film wojenny

Johnny Wściekły Pies 2008

Dzieci siłą wcielane do gangów przemierzających Liberię i pustoszących miasta i wioski. W czasie wojny domowej, w której nie obowiązują żadne zasady, oni tworzą własne.

Boże Narodzenie 2005 film wojenny

Boże Narodzenie 2005

Podczas Bożego Narodzenia 1914 roku oficerowie na linii frontu postanowili na czas świąt zawrzeć nieformalne zawieszenie broni. To, co zaczęło się jako dżentelmeńska umowa doprowadziło do jednego z najbardziej pamiętnych wydarzeń I wojny światowej.

Towarzysze broni 1937 film wojenny

Towarzysze broni 1937

Podczas I wojny światowej przeznaczenie krzyżuje ze sobą ścieżki dwóch oficerów, Francuza kapitana Boeldieu i Niemca von Rauffensteina - spotykają się w dwóch różnych miejscach, w różnych okolicznościach, ale obaj starają się zachować resztki arystokratycznej moralności w czasach wojny.

Dni chwały 2006 film wojenny

Dni chwały 2006

Czwórka algierskich rekrutów zostaje wcielona do sił Wolnej Francji, gdzie wkrótce przekonają się, że poza walką z Niemcami czeka ich równie trudna walka o bycie traktowanym z szacunkiem.

Dwudziesta piąta godzina 1967 film wojenny

Dwudziesta piąta godzina 1967

W czasie II Wojny Światowej prosty rumuński wieśniak Johann Moritz zostaje zadenuncjowany jako Żyd. To kłamstwo zmienia jego życie i rzuca go w sam środek światowego konfliktu.

Les Milles 1995 film wojenny

Les Milles 1995

Francuski komendant obozu dla uciekinierów z Niemiec stara się za wszelką cenę uratować ich przed oddaniem w ręce nazistów, kiedy wojska Hitlera wkraczają do Francji.

Wilcze echa 2019 film wojenny

Wilcze echa 2019

Francuska łódź podwodna zostaje zaskoczona przez pojawienie się nieznanego okrętu podwodnego w pobliżu wybrzeża Syrii. W tym momencie nikt nie spodziewał się, że to wydarzenie postawi świat na skraju zagłady.

HHhH 2017 film wojenny

HHhH 2017

Reinhard Heydrich rozpoczyna karierę w partii nazistowskiej i szybko awansuje w jej szeregach, ale z każdym krokiem zyskuje coraz więcej wrogów. Aż do momentu, kiedy rozpoczyna się Operacja Anthropoid.

A na morzu spokój 2012 film wojenny

A na morzu spokój 2012

Francuski ruch oporu zabija niemieckiego oficera - Niemcy decydują się w odwecie zabić cywilnych więźniów w jednym z obozów.

Gdzie się podziała siódma kompania? 1973 film wojenny

Gdzie się podziała siódma kompania? 1973

Trójka żołnierzy zostaje odcięta od oddziału przez nacierających Niemców. Starając się wrócić do własnych linii wyruszają w przygodę swojego życia poprzez tereny zajęte przez wroga.

Siódma kompania w świetle księżyca 1977 film wojenny

Siódma kompania w świetle księżyca 1977

Chaudard, Pitivier oraz Tassin przypadkiem wikłają się w operację francuskiego ruchu oporu i stają się celem dla niemieckich oddziałów.

Siódma kompania znowu w komplecie 1975 film wojenny

Siódma kompania znowu w komplecie 1975

Chaudard, Pitivier oraz Tassin znowu zostają odcięci od swojego oddziału, ale tym razem trafiają do niemieckiej niewoli... przebrani za oficerów. Po wcześniejszych doświadczeniach planują ucieczkę z zamku, w którym są przetrzymywani.

francuskie filmy wojenne © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies