włoskie filmy wojenne
włoskie filmy wojenne

włoskie filmy wojenne


Na skróty:
włoskie filmy wojenne II wojna światowawłoskie filmy wojenne I wojna światowawłoskie filmy wojenne wojny ottomańsko-habsburskiewłoskie filmy wojenne druga wojna punicka

Alfa Tau! 1942 film wojenny

Alfa Tau! 1942

Napięcie przenosi się do włoskiej bazy okrętów podwodnych marynarki wojennej, gdy straty są coraz wyższe. Film nakręcony w czasie II wojny światowej na pokładzie łodzi podwodnej będącej w czynnej służbie.

Pociąg Lenina 1988 film wojenny

Pociąg Lenina 1988

W 1917 r. Niemcy szukają rozwiązania swojego największego problemu - prowadzenia wojny na dwóch frontach jednocześnie, podczas gdy cywile przymierają głodem. Mając bardzo ograniczone opcje wojskowe postanawiają znaleźć rozwiązanie polityczne.

Hannibal 1959 film wojenny

Hannibal 1959

Kartagiński dowódca Hannibal wyrusza, by zaatakować Rzym od strony, której jego przeciwnik się nie spodziewa - planuje on przekroczyć ze swoją armią Alpy i uderzyć od zachodu.

Zabijcie Rommla 1969 film wojenny

Zabijcie Rommla 1969

Brytyjska jednostka wyrusza na śmiałą misję przez pustynię, aby zabić Rommla, gdy będzie przybywał do Afryki.

Bitwa El Alamein 2002 film wojenny

Bitwa El Alamein 2002

Młody żołnierz dołącza do włoskiego oddziału w pobliżu El Alamein. Szybko orientuje się, że faszystowska propaganda znacznie odbiega od rzeczywistości.

Pustynia Tatarów 1976 film wojenny

Pustynia Tatarów 1976

Młody oficer przybywa do odludnej twierdzy gotowy do obrony ojczyzny, ale wróg na którego czeka wydaje się być wyimaginowany.

Bitwa pod Wiedniem 2012 film wojenny

Bitwa pod Wiedniem 2012

Oparty na prawdziwych wydarzeniach poprzedających bitwę, która zatrzymała inwazję turecką na Europę.

Bohaterowie z piekła 1978 film wojenny

Bohaterowie z piekła 1978

Kilku amerykańskich dezerterów starających się przedostać do Szwajcarii dostaje się w sam środek operacji specjalnej na tyłach Niemców.

The War Devils 1969 film wojenny

The War Devils 1969

Amerykańska ofensywa w północnej Afryce zostaje zatrzymana przez baterię niemieckich dział morskich ukrytych w jaskini w zboczu góry. Oddział spadochroniarzy ma je zniszczyć, ale Afrika Korps łatwo nie zrezygnuje ze swojego asa w rękawie.

Moim honorem była lojalność 2016 film wojenny

Moim honorem była lojalność 2016

Dawno, dawno temu, był sobie niemiecki żołnierz, Ludwig Herckel, który miał pewne przemyślenia, ale nie były one zbyt interesujące. Lata później był sobie niedoświadczony reżyser, który miał kamerę, ale nie miał scenariusza...

włoskie filmy wojenne © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies