Johnny Wściekły Pies film wojenny
Johnny Wściekły Pies film wojenny
menedżer piłkarski online

Johnny Wściekły Pies (2008, France)

Kategorie: walki w mieście partyzanci piechota

Johnny Mad Dog

Reżyseria: Jean-Stephane Sauvaire


Czas: 95 minut

Języki: English

Johnny Wściekły Pies cały film wojenny
war movies info 2022-05-09 / 2023-01-10


Dzieci siłą wcielane do gangów przemierzających Liberię i pustoszących miasta i wioski. W czasie wojny domowej, w której nie obowiązują żadne zasady, oni tworzą własne.


W trakcie wojny domowej w Liberii młodzi chłopcy są siłą wcielani do band, które przemierzają kraj zabijając cywilów, którzy mogą wspierać rząd. Liberianie Zjednoczeni dla Pojednania i Demokracji, to polityczne zaplecze sił rebeliantów, które dąży do odsunięcia od władzy prezydenta Charlesa Taylora, ale to, co robią podległe im grupy dzieci-żołnierzy jest dalekie od wszelkich ideałów. Inicjacją dla wszystkich siłą wcielanych jest zabicie własnych rodziców, co pozbawi ich wszelkich uczuć i odbierze nadzieję na powrót. I tego właśnie chcą ich zwierzchnicy - pozbawionego nadziei mięsa armatniego, które pod wpływem narkotyków i przesądów będzie walczyło z siłami rządowymi. Dzieci-żołnierze zaczynają zabijać cywilów, gwałcić kobiety, napadać na domy okazując nie tylko zupełne oderwanie od tego, co dzieje się wokół nich, ale też bezmiar zła jakie chcą wyrządzać innym. Dla nich ta wojna jest niemal jak gra - ustalają swoje własne reguły kto zasługuje na życie, a kto nie, bo nikt nie może im już pokazać różnicy między dobrem i złem. Johnny Wściekły Pies jest jednym z takich "żołnierzy", który prowadzi podobne jemu dzieci do ataku na Monrovię, stolicę Liberii.

Francuski film wojenny, oparty na powieści pochodzącego z Konga Emmanuela Dongali, skupiający się na jednym z aspektów wojny domowej w Liberii, dzieciach-żołnierzach, chociaż ta historia może się odnosić także do innych konfliktów w Afryce. Dzieci-żołnierze stali się nową bronią w rękach zarówno dyktatorów, jak i wszelkich rebeliantów - są tani, łatwi do zmanipulowania i nie zdają sobie do końca sprawy z tego, co robią innym ludziom. Jak maszyny zabijają, gwałcą, zadają ból i cierpienie zarówno cywilom, jak i wrogom. Johnny Wściekły Pies to nie jest film łatwy do oglądania - dzieci siejące zniszczenie i cierpienie, niektórzy z aktorów w przeszłości sami byli takimi dziećmi-żołnierzami, prosta, brutalna, ale też niestety realistyczna, historia o tym jak wyglądają współczesne konflikty w Afryce.


Nasza ocena

7.2

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

5 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

4 / 5Johnny Wściekły Pies cały film


Johnny Wściekły Pies cały film
Johnny Wściekły Pies cały film


Johnny Wściekły Pies wideo


Johnny Mad Dog
Twórcy Johnny Wściekły Pies

Jean-Stephane Sauvaire filmy wojenne

Jean-Stephane Sauvaire filmy wojenne

Emmanuel Dongala filmy wojenne


Obsada Johnny Wściekły Pies

Christophe Minie filmy wojenne

Christophe Minie

jako Johnny Mad Dog


Daisy Victoria Vandy filmy wojenne

Joseph Duo filmy wojenne

Joseph Duo

jako Never Die


Dagbeth Tweh filmy wojenne

Dagbeth Tweh

jako No Good Advice


Careen Moore filmy wojenne

Careen Moore

jako Fatmata


Mohammed Sesay filmy wojenne

Mohammed Sesay

jako Butterfly


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Johnny Wściekły Pies

Druga wojna domowa w Liberii (1999-2003)Johnny Wściekły Pies trivia


Dzieci-onierze

Niektrzy spord aktorw grajcych dzieci-onierzy naprawd brali udzia w walkach w czasie wojny.Johnny Wściekły Pies film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies