okręty podwodne
okręty podwodne filmy wojenne


okręty podwodne - filmy wojenne

Okręt 1981 film wojenny

Okręt 1981

Życie na pokładzie U-boota podczas patrolu U-96 na Atlantyku i Morzu Śródziemnym nie wygląda tak, jak nazistowska propaganda przedstawia to swojemu społeczeństwu...

Orzeł 1958 film wojenny

Orzeł 1958

Na podstawie prawdziwych wydarzeń - ORP Orzeł zostaje odcięty od portu macierzystego przez niemiecką inwazję. Załoga postanawia przedostać się do Estonii.

Akcja na Północnym Atlantyku 1943 film wojenny

Akcja na Północnym Atlantyku 1943

Marynarze amerykańskiej marynarki handlowej biorą udział w dużym konwoju do Murmańska stawiając czoło niemieckim okrętom podwodnym i samolotom.

Stacja akrtyczna Zebra 1968 film wojenny

Stacja akrtyczna Zebra 1968

W trakcie zimnej wojny amerykański podwodny okręt atomowy zostaje wysłany na tajną misję w rejon bieguna północnego, gdzie rozbił się satelita wojskowy.

K-19 2002 film wojenny

K-19 2002

W 1961 roku jedna z pierwszych sowieckich łodzi podwodnych o napędzie nuklearnym uzbrojonych w pociski balistyczne wyrusza w morze. Łódź była prześladowana przez wypadki jeszcze przed jej wodowaniem, przez co przylgnąła do niej ponury przydomek: owdawiacz.

Phantom 2013 film wojenny

Phantom 2013

Doświadczony kapitan radzieckiego okrętu podwodnego zostaje wysłany na ostatnią misję na starym okręcie, którym kiedyś dowodził. Podczas tej misji przetestowane zostanie tajne urządzenie, ale nie jest to jedyna niezwykła rzecz, jaka wydarzy się w czasie tego patrolu.

Alfa Tau! 1942 film wojenny

Alfa Tau! 1942

Napięcie przenosi się do włoskiej bazy okrętów podwodnych marynarki wojennej, gdy straty są coraz wyższe. Film nakręcony w czasie II wojny światowej na pokładzie łodzi podwodnej będącej w czynnej służbie.

Zatopienie Laconii 2010 film wojenny

Zatopienie Laconii 2010

Brytyjski statek transportowy zostaje storpedowany na Oceanie Atlantyckim, ale kiedy niemiecki dowódca zdaje sobie sprawę, że na pokładzie byli cywile i jeńcy postanawia rozpocząć misję ratunkową. Problemem jest to, że nie ma możliwości pomóc wszystkim.

The Bedford Incident 1965 film wojenny

The Bedford Incident 1965

Podczas zimnej wojny amerykański niszczyciel USS bedford rozpoczyna polowanie na sowiecki okręt podwodny w obszarze Arktyki. Dowódca okrętu, kapitan Finlander, wydaje się mieć na tym punkcie obsesję.

Polowanie na Czerwony Październik 1990 film wojenny

Polowanie na Czerwony Październik 1990

Doświadczony kapitan najnowszgo sowieckiego okrętu podwodnego stara się uciec do Stanów Zjednoczonych, co nie jest proste ze względu na to, że i Związek Radziecki i USA są na jego tropie.

Podwodny wróg 1957 film wojenny

Podwodny wróg 1957

Amerukański niszczyciel wykrywa na Atlantyku zanurzonego U-Boota - rozpoczyna się pojedynek dwóch równych sobie przeciwników, którzy znają wszystkie triki w tej grze.

Zanurzenie o świcie 1943 film wojenny

Zanurzenie o świcie 1943

Brytyjski okręt podwodny zostaje wysłany na specjalną misję - ma przechwycić nowy niemiecki pancernik zanim ten przedostanie się na Morze Północne i zagrozi żegludze handlowej.

Nagi peryskop 1996 film wojenny

Nagi peryskop 1996

Ekscentryczny dowódca łodzi podwodnej, który nie może dogadać się z przełożonymi, otrzymuje dowództwo na starej łodzi podwodnej, aby wziąć udział w nietypowych ćwiczeniach.

Wilcze echa 2019 film wojenny

Wilcze echa 2019

Francuska łódź podwodna zostaje zaskoczona przez pojawienie się nieznanego okrętu podwodnego w pobliżu wybrzeża Syrii. W tym momencie nikt nie spodziewał się, że to wydarzenie postawi świat na skraju zagłady.

Operacja Pacyfik 1951 film wojenny

Operacja Pacyfik 1951

Kapitan łodzi podwodnej otrzymuje zadanie rozwiązania problemu torped, których zapalniki zawodzą w trakcie ataków.

U-47 Lt. Commander Prien 1958 film wojenny

U-47 Lt. Commander Prien 1958

Oparty na prawdziwej misji niemieckiego U-Boota, który niewykryty zakradł się do największego portu Royal Navy.

Karmazynowy przypływ 1995 film wojenny

Karmazynowy przypływ 1995

Zderzenie charakterów na pokładzie amerykańskiego okrętu podwodnego w momencie gdy otrzymują niepotwierdzony rozkaz do odpalenia rakiet balistycznych.

Okręt widmo 2006 film wojenny

Okręt widmo 2006

Brytyjski okręt podwodny, który zniknął w 1943 roku nagle pojawia się w pełni sprawny 40 lat, ale bez śladu załogi. Jedyny ocalały zgadza się pomóc marynarce rozwiązać zagadkę.

Lorelei Ostatni U-Boot 2005 film wojenny

Lorelei Ostatni U-Boot 2005

U schyłku II wojny światowej japońska marynarka sięga po eksperymentalny system Lorelei w nadziei, że pozwoli on powstrzymać Aliantów przed zrzucaniem kolejnych bomb atomowych.

Dramat w głębinach 1958 film wojenny

Dramat w głębinach 1958

Dowódca amerykańskiej łodzi podwodnej decyduje się zaatakować japoński niszczyciel, który zatopił już kilka amerykańskich jednostek.

Ciśnienie 2002 film wojenny

Ciśnienie 2002

Amerykańska łódź podwodna ratuje rozbitków ze statku na środku Oceanu Atlantyckiego. Jak się okazuje jednym z nich jest kobieta, czym marynarze tłumaczą sobie dziwne rzeczy, które zaczynają się dziać na pokładzie.

Rekiny i drobne rybki 1957 film wojenny

Rekiny i drobne rybki 1957

Młodzi kadeci dołączają do dumy niemieckiej marynarki - floty okrętów podwodnych - aby chociaż raz mieć szansę być stroną atakującą w tej wojnie.

Ostatni brzeg 1959 film wojenny

Ostatni brzeg 1959

Wojna atomowa zniszczył całe życie na północnej półkuli. Marynarka wysyła okręt podwodny do sprawdzenia co jest źródłem niespójnych sygnałów odbieranych z rejonu San Francisco.

Torpeda poszła! 1958 film wojenny

Torpeda poszła! 1958

Dowódca łodzi podwodnej nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią żony i dąży do pomszczenia jej przez zatopienie nowego japońskiego lotniskowca.

Britannic 2000 film wojenny

Britannic 2000

HMS Britannic, siostrzany statek RMS Titanic, pełni rolę statku szpitalnego, ale sam symbol czerwonego krzyża nie powstrzyma wojny przed wdarciem się na pokład.

Nuklearny szantaż 1997 film wojenny

Nuklearny szantaż 1997

Terroryści z byłej Jugosławii przejmują kontrolę nad amerykańskim okrętem podwodnym i grożą odpaleniem pocisków nuklearnych na Waszyngton. James Carter, konstruktor okrętu, musi ich powstrzymać.

Bitwa na Morzu Koralowym 1959 film wojenny

Bitwa na Morzu Koralowym 1959

Amerykańska łódź podwodna zostaje wysłana na misję patrolową, aby odnaleźć japońską flotę inwazyjną.

W rękach wroga 2004 film wojenny

W rękach wroga 2004

Incydent na środku Oceanu Atlantyckiego zmusza do współpracy niespodziewanych sojuszników - załóg okrętów podwodnych, niemieckiego i amerykańskiego.

Submarine Seahawk 1958 film wojenny

Submarine Seahawk 1958

Podczas patrolu na Pacyfiku okręt podwodny USS Seahawk zostaje odwołany do Pearl Harbor, gdzie na załogę czekają nowe rozkazy. Tylko na załogę, ponieważ dowodzenie nad łodzią przejmuje dotychczasowy zastępca kapitana, któremu załoga nie do końca ufa.

1941 1979 film wojenny

1941 1979

Wkrótce po ataku na Pearl Harbor u wybrzeży Kalifornii wynurza się japońska łódź podwodna. Japończycy przybyli tutaj aby zaatakować bardzo konkretny cel - Hollywood. O ile oczywiście zdołają je znaleźć.

U-571 2000 film wojenny

U-571 2000

Amerykaniezostają wysłani aby przechwycić uszkodzony okręt podwodny U-571 i zabrać z jego pokładu maszynę kodującą Enigma.

Wojna i pamięć 1988 film wojenny

Wojna i pamięć 1988

Druga część epickiej powieści Hermana Wouka - Pugh Henry i jego rodzina są rozrzuceni po całym świecie, kiedy zaczyna się wojna, teraz muszą znaleźć sposób na przetrwanie.

Srebrna flota 1943 film wojenny

Srebrna flota 1943

W okupowanej Holandii właściciel zamkniętej stoczni Jaap van Leyden ma szansę na ponowne otwarcie swojej działalności pod nadzorem nazistów, ale musi pamiętać, że miejscowi agenci ruchu oporu będą obserwować każdy jego ruch.

Wichry wojny 1983 film wojenny

Wichry wojny 1983

Victor ’Pug’ Henry zostaje mianowany attaché marynarki w amerykańskiej ambasadzie w Berlinie w 1939 roku. Wbrew raportom wywiadu jest przekonany, że Niemcy szykują się do dalszej agresji.

Kategorie:
artyleriabazy wojskowebitwy morskiebombardowaniebunkryczołgidesantdżungladramat sądowyfantasyfortyfikacjegwiezdne wojnykawaleriakomandosikonwojelotniskowceżaglowceśmigłowcemarynarkanajemnicyoblężenieobozy jenieckieobozy koncentracyjneokopyokręty podwodneostatni bastionpartyzancipiechotapolitykapustyniarajdyruch oporurycerzesamolotyscience fictionsiły specjalnesnajperzyspadochroniarzeszpiedzytajemnicetajne operacjewalki powietrznewalki w mieściezamkizasadzkizimazwiadokręty podwodne © 2013-2024 Filmy Wojenne Info

war movies