Kajaki film wojenny
Kajaki film wojenny
menedżer piłkarski online

Kajaki (2014, United Kingdom)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Kilo Two Bravo

Kategorie: pustynia

Kajaki: The True Story

Reżyseria: Paul Katis


Czas: 105 minut

Języki: English

Kajaki cały film wojenny
war movies info 2022-06-12 / 2023-02-17


W 2006 roku patrol brytyjskich żołnierzy wchodzi na pole minowe, o którego istnieniu nie mieli pojęcia. Ich dowódca stara się zorganizować pomoc, ale sytuacja szybko pogarsza się.


Brytyjski posterunek w pobliżu tamy Kajaki w afgańskiej prowincji Helmand usytuowany jest na grzbiecie wzgórza, przez co mają dobry ogląd terenu. Właśnie przybywa nowa zmiana obsady posterunku, ich poprzednicy nie mieli żadnych problemów, więc wszyscy szykują się na spokojny przebieg tej misji. Nocą obserwatorzy dostrzegają ruch na pobliskiej drodze, wygląda na to, że Talibowie ustawiają na niej blokadę. Rano Brytyjczycy wysyłają trzyosobowy patrol, aby przyjrzał się tej blokadzie i ewentualnie usunął ją, ale kiedy żołnierze przekraczają koryto wyschniętej rzeki u podnóża góry jeden z nich wchodzi na minę, która urywa mu nogę. Reszta oddziału spieszy im z pomocą, ale nie mając sprzętu do wykrywania min muszą bardzo uważać. Nie mieli informacji o polach minowych w okolicy, w dodatku miejsce położenia min wskazuje na to, że raczej jest to pozostałość z sowieckiej inwazji z roku 1980, a rzeka przed wyschnięciem przeniosła je w to miejsce razem z mułem. W takim przypadku całe koryto rzeki muszą uważać za teren niebezpieczny. Dowódca podejmuje decyzję, że musi użyć śmigłowców do ewakuacji swoich ludzi, ale okazuje się, że jedyne, na co może liczyć to Chinook, który nie jest wyposażony we wciągarkę, która jest kluczowa w takiej operacji. Kiedy starają się pomóc rannemu koledze eksploduje kolejna mina...

Brytyjski film wojenny oparty na prawdziwych wydarzeniach z roku 2006, kiedy podczas operacji w Afganistanie brytyjscy żołnierze zostali uwięzieni na polu minowym i ciąg wydarzeń doprowadził do tragedii. Jak większość filmów opartych na faktach i ten nie jest spektakularnym widowiskiem - to jeden z tych filmów wojennych, które przez swoje surowe i brutalne spojrzenie na realia pola bitwy nie wymagają wielkich słów, żeby pokazać jak wojna nie wybacza błędów i nie zawsze kończy się happy endem.


Nasza ocena

7.2

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

5 / 5

Wartość przygodowa

2 / 5

Dokładność historyczna

5 / 5Kajaki cały film


Kajaki cały film
Kajaki cały film


Kajaki wideo


Kajaki: The True Story trailer
Twórcy Kajaki

Paul Katis filmy wojenne

Paul Katis

reżyseria


Tom Williams filmy wojenne

Tom Williams

scenariuszObsada Kajaki

David Elliot filmy wojenne

David Elliot

jako Mark Wright


Mark Stanley filmy wojenne

Mark Stanley

jako Tug Hartley


Scott Kyle filmy wojenne

Scott Kyle

jako Stu Pearson


Benjamin OMahony filmy wojenne

Benjamin OMahony

jako Stu Hale


Bryan Parry filmy wojenne

Bryan Parry

jako Jonesy


Liam Ainsworth filmy wojenne

Liam Ainsworth

jako Andy Barlow


Andy Gibbins filmy wojenne

Andy Gibbins

jako Smudge


John Doughty filmy wojenne

John Doughty

jako Dave Prosser


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Kajaki

wojna w Afganistanie (2001-2014)

Kajaki film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies