Kukułka film wojenny
Kukułka film wojenny
menedżer piłkarski online

Kukułka (2002, Russia)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Kukushka

Kategorie: piechota

The Cuckoo

Reżyseria: Aleksandr Rogozhkin


Czas: 100 minut

Języki: Russian / Finnish / Saami

Kukułka cały film wojenny
war movies info 2022-09-04 / 2023-03-14


Przeznaczenie splata ze sobą losy trójki zupełnie obcych sobie ludzi na pustkowiach Finlandii. Aby przetrwać muszą zaufać sobie nawzajem, ale żadne z nich nie rozumie języka, którym posługują się pozostali...


Fiński żołnierz Veikko zostaje pozostawiony przez wycofujące się wojska hitlerowskie przykuty do skały z karabinem snajperskim i kilkoma pociskami. On jest jednym z "kukułek", jak nazywają ich Sowieci, więźniem pozostawianym jako mięso armatnie, aby spowolnić nieco ofensywę Rosjan. Veikko zdaje sobie sprawę, że nie jest sam w odludnej okolicy, więc musi się uwolnić inaczej umrze z głodu lub zostanie zabity przez wrogów. Tymczasem rosyjski oficer transportuje więźnia, starszego żołnierza, do sztabu. Przejeżdzają niedaleko skały, do której przykuty jest Veikko, gdy ich samochód zostaje zaatakowany przez sowieckie samoloty. Oficer i kierowca ginie, a więzień jest ranny. Los oszczędza go, gdy mieszkająca niedaleko kobieta znajduje zniszczony samochód.

Historia, która rozgrywa się w czasie wojny radziecko-fińskiej, losy trzech osób splatają się na pustkowiu Finlandii, a ich przetrwanie zależy od zaufania, które mogą sobie okazać. Ale problemem jest to, że każde z nich mówi innym językiem i kompletnie nie ma pojęcia, co mówi pozostała dwójka. To jest nieco dziwna historia - trochę dramat, trochę komedia - która ukazuje ludzką naturę poprzez czyny, a nie słowa. Trzy zupełnie różne osoby mają zaufać sobie nawzajem, pomimo faktu, że nie mogą się ze sobą skomunikować i muszą podejmować decyzje jedynie w oparciu o własne instynkty.

To nie jest typowy film wojenny, ale na pewno jest to film, którego nie warto przegapić.


Nasza ocena

7.2

Ocena filmu

8 / 10

Realizm

5 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

2 / 5Kukułka cały film


Kukułka cały film


Twórcy Kukułka

Aleksandr Rogozhkin filmy wojenne

Aleksandr Rogozhkin filmy wojenne


Obsada Kukułka

Anni-Kristiina Juuso filmy wojenne

Ville Haapasalo filmy wojenne

Ville Haapasalo

jako Veikko


Viktor Bychkov filmy wojenne

Dodaj komentarz


Wydarzenia w Kukułka

II wojna światowa (1936-1945) wojna kontynuacyjna (25 Jun 1941)

Kukułka film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies