MASH film wojenny
MASH film wojenny
menedżer piłkarski online

MASH (1970, United States)

Kategorie: bazy wojskowe

MASH

Reżyseria: Robert Altman


Czas: 115 minut

Języki: English

MASH cały film wojenny
war movies info 2022-04-18 / 2022-12-28


W 1951 roku dwóch lekarzy przybywa do rozdartej wojną Korei. Mają być częścią jednostki Mobile Army Surgical Hospital (MASH) położonej w pobliżu linii frontu. Teraz muszą przystosować się do życia w armii i ciągłego napływu rannych.


W trakcie wojny koreańskiej dwóch młodych chirurgów, kapitan Benjamin Pierce, nazywany Hawkeye, i kapitan Augustus Forrest, nazywany Duke, przybywają do Korei. Właśnie zostali powołani do armii i mają dołączyć do jednej z jednostek MASH. MASH to skrót od Mobile Army Surgical Hospital (Mobilny Wojskowy Szpital Chirurgiczny), jednostka medyczna położona blisko linii frontu, która może zostać przeniesiona w krótkim czasie na wypadek, gdyby linia frontu przesunęła się. Życie w jednostce MASH to mieszanka długich odcinków kompletnego spokoju i nudy, podczas której lekarze i pielęgniarki bawią się... no cóż, głównie w doktora. Ale potem zaczyna się ofensywa i muszą wrócić do pracy, co oznacza setki rannych żołnierzy, którym muszą jak najszybciej udzielić pomocy. Ale dla dwójki Hawkeye i Duke prawdziwym problemem jest adaptacja do życia w armii - żołnierskie życie, to nie jest ich bajka i nie próbują nawet zrozumieć logiki za kryjącej się za decyzjami wojskowych. Wkrótce dołączy do nich inny chirurg, kapitan John McIntyre, który podziela ich poglądy i znajduje bardzo twórcze sposoby zabicia czasu między kolejnymi falami rannych.

Amerykański film wojenny oparty na osobistych doświadczeniach chirurga wojskowego Richarda Hookera i czasie spędzonym przez niego w Korei. Film zawiera szereg luźno powiązanych anegdot z rzeczywistości życia w szpitalu wojskowym podczas wojny koreańskiej (później zaadaptowany na sitcom M*A*S*H, z udziałem Alana Aldy). Podczas gdy MASH zyskał uznanie krytyków (w tym pięć nominacji do Oscara), jest to produkcja, która jest łatwa do zapomnienia, brakuje jej głębi i nie przedstawia samej wojny. To tylko zbiór postaci, czasem zachowujących się jak kompletne dupki, czasami zachowujących się jak idioci, czasami zachowujących się tak, jakby brali udział w pikniku (jak chociażby mecz futbolu stanowiący jedną z głównych części filmu). Brakuje tu fabuły, a formuła luźno powiązanych scen sprawia, że ​​podobnie jak w programach skeczowych, na końcu nie można sobie przypomnieć, co było na początku.


Nasza ocena

5.6

Ocena filmu

5 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

1 / 5

Dokładność historyczna

4 / 5MASH cały film


MASH cały film
MASH cały film
MASH cały film


MASH wideo


MASH
Twórcy MASH

Robert Altman filmy wojenne

Robert Altman

reżyseria


Ring Lardner Jr filmy wojenne

Ring Lardner Jr

scenariusz


Richard Hooker filmy wojenne

Richard Hooker

scenariuszObsada MASH

Donald Sutherland filmy wojenne

Donald Sutherland

jako Hawkeye Pierce


Elliott Gould filmy wojenne

Elliott Gould

jako Trapper John McIntyre


Tom Skerritt filmy wojenne

Tom Skerritt

jako Duke Forrest


Sally Kellerman filmy wojenne

Sally Kellerman

jako Hot Lips Houlihan


Robert Duvall filmy wojenne

Robert Duvall

jako Frank Burns


John Schuck filmy wojenne

John Schuck

jako Painless Pole Waldowski


Gary Burghoff filmy wojenne

Gary Burghoff

jako Radar O’Reilly


Fred Williamson filmy wojenne

Fred Williamson

jako Spearchucker Jones


Rene Auberjonois filmy wojenne

Rene Auberjonois

jako Dago Red Mulcahy


Dodaj komentarz


Wydarzenia w MASH

wojna koreańska (1950-1953)

MASH film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies