Mulan film wojenny
Mulan film wojenny
menedżer piłkarski online

Mulan (2009, China)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Hua Mulan

Kategorie: kawaleria piechota rycerze ostatni bastion

Mulan

Reżyseria: Jingle Ma, Wei Dong


Czas: 115 minut

Języki: Chinese (Mandarin)

Mulan cały film wojenny
war movies info 2022-08-08 / 2023-03-06


Młoda dziewczyna przebiera się za chłopca aby móc wstąpić do armii w miejsce swojego chorego ojca. Kiedy imperium jest zagrożone przez Rouranów Mulan dołącza do walk.


Gdy chińskie imperium ponownie staje naprzeciw zagrożenia ze strony Rouranów, cesarska armia rozpoczyna ogólnokrajowy nabór wszystkich zdatnych do walki mężczyzn aby zabezpieczyć granice. Weteran Hua Hu jest zdeterminowany, aby dołączyć do walki, ale jego córka Mulan, w obawie o jego pogarszający się stan zdrowia, kradnie jego zbroję i w przebraniu dołącza do armii. Podczas szkolenia musi za wszelką cenę zachować w tajemnicy fakt, że jest kobietą, bo groziłaby jej za to śmierć. Inteligentna i biegła w sztukach walki Mulan szybko zdobywa silną pozycję w swoim oddziale. Ale kiedy jednemu z oficerów ginie jadeitowy wisiorek zostaje wydane polecenie przeprowadzenia rewizji osobistej wszystkich żołnierzy. Nie mogąc się rozebrać Mulan przyznaje się do winy i trafia do aresztu. W tym czasie Rouranowie atakują obóz, a Mulan, która zdołała uciec, pokazuje w walce swoje umiejętności. Jest to początek jej kariery wojskowej.

Chiński film wojenny oparty na starożytnych wierszach o młodej kobiecie, która w przebraniu chłopca dołącza do wojska i udowadnia że jest nie tylko równie dobra jak mężczyźni, ale nawet lepsza. Jak zwykle w chińskich produkcjach budżet był wysoki, więc film był zrobiony z dużym nakładem prac. Trudno powiedzieć, czy jest on zgodny z realiami historycznymi, bo nie brakuje wątpliwości, czy i kiedy prawdziwa Mulan żyła. Jeden ze słabszych punktów filmu, to obsadzenie Zhao Wei w roli Mulan z jednego prostego powodu - nawet w przebraniu wygląda jak kobieta, brzmi jak kobieta i zachowuje się jak kobieta. Ale zapewne 10.000 chińskich żołnierzy daje się łatwo nabrać spędzając z nią wszystkie dni. Ogólnie jest częściowo film wojenny, a częściowo historia miłości, więc z pewnością nie można nazwać go arcydziełem wśród filmów wojennych. Z drugiej strony sceny batalistyczne są ok, cała historia jest ok, więc... ogólnie jest ok. Nie super, nie jest to film wyjątkowy, ani niezapomniany - tylko ok.


Nasza ocena

5.6

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

3 / 5

Dokładność historyczna

2 / 5Mulan cały film


Mulan cały film
Mulan cały film
Mulan cały film


Twórcy Mulan

Jingle Ma filmy wojenne

Jingle Ma

reżyseria


Wei Dong filmy wojenne

Wei Dong

reżyseria


Ting Zhang filmy wojenne

Ting Zhang

scenariuszObsada Mulan

Wei Zhao filmy wojenne

Wei Zhao

jako Hua Mulan


Jaycee Chan filmy wojenne

Jaycee Chan

jako Fei Xiaohu


Kun Chen filmy wojenne

Kun Chen

jako Wentai


Yuxin Liu filmy wojenne

Yuxin Liu

jako Princess of Rouran


Dodaj komentarz

Mulan film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies