Najeźdźca film wojenny
Najeźdźca film wojenny
menedżer piłkarski online

Najeźdźca (2012, Spain)

Oryginalny / alternatywny tytuł: Invasor

Kategorie: zasadzki pustynia piechota tajemnice polityka

Invader

Reżyseria: Daniel Calparsoro


Czas: 100 minut

Języki: Spanish / English / Arabic

Najeźdźca cały film wojenny
war movies info 2022-06-29 / 2023-02-22


Hiszpański żołnierz podczas akcji w Iraku zostaje ranny. Po powrocie do ojczyzny ma dostać medal za męstwo, ale nie pamięta co się dokładnie stało tego dnia, kiedy został ranny.


Podczas patrolu w jednej z prowincji Iraku hiszpańska kolumna pojazdów wojskowych wpada w pułapkę. Pablo i Diego przeżyli eksplozję przydrożnej bomby, ale ich samochód jest na tyle uszkodzony, że muszą go porzucić. Wobec nacierającej irackiej partyzantki muszą się wycofać. Za wydmami znajdują dom i chowają się w nim, ale okazuje się, że wewnątrz jest iracka rodzina, a jeden z domowników atakuje Pablo. Ciężko ranny traci przytomność i zostaje zabrany do wojskowego szpitala. Po powrocie do zdrowia wojsko odsyła go do Hiszpanii. Pomimo, że fizycznie jest już sprawny, to nadal ma problemy z pamięcią - nie może sobie przypomnieć niczego, co wydarzyło się po ataku. Tymczasem wkrótce ma otrzymać medal za odwagę, chociaż nie ma pojęcia co zrobił, czym zasłużyłby na niego. Z mediów dowiaduje się, że on i Diego zabili grupę terrorystów i dlatego są przyjmowani jak bohaterowie. Jednakże kiedy Pablo stara się dowiedzieć co konkretnie wydarzyło się po tym, jak został zaatakowany, ale im bardziej próbuje się uzyskać informacje, tym bardziej ma wrażenie, że komuś zależy, aby nie poznał całej prawdy.

Nietypowy film jak na hiszpańską kinematografię - film wojenny, którego fabuła rozgrywa się współcześnie. Siły hiszpańskie były obecne w Iraku tylko przez krótki okres czasu i raczej nie była to obecność pełna pamiętnych wydarzeń. W dodatku od II wojny światowej była to pierwsza misja hiszpańskiej armii poza granicami kraju, co nieco wyjaśnia. Historia w Najeźdźcy to czysta fikcja, i jest mieszanką filmu wojennego i dramatu politycznego, a także odrobiny kina akcji, ale taka mieszanka sprawdziła się w tym przypadku całkiem nieźle. Oczywiście nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale i tak całkiem ciekawy film.


Nasza ocena

5.2

Ocena filmu

7 / 10

Realizm

3 / 5

Wartość przygodowa

2 / 5

Dokładność historyczna

1 / 5Twórcy Najeźdźca

Daniel Calparsoro filmy wojenne

Jorge Arenillas filmy wojenne

Jorge Arenillas

scenariusz


Javier Gullon filmy wojenne

Javier Gullon

scenariusz


Fernando Marias filmy wojenne

Fernando Marias

scenariuszObsada Najeźdźca

Alberto Ammann filmy wojenne

Alberto Ammann

jako Pablo


Antonio de la Torre filmy wojenne

Karra Elejalde filmy wojenne

Inma Cuesta filmy wojenne

Inma Cuesta

jako Angela


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Najeźdźca

wojna w Iraku (2003-2011)

Najeźdźca film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies