Patrol film wojenny
Patrol film wojenny
menedżer piłkarski online

Patrol (2013, United Kingdom)

Kategorie: pustynia piechota zwiad

The Patrol

Reżyseria: Tom Petch


Czas: 85 minut

Języki: English

Patrol cały film wojenny
war movies info 2022-07-29 / 2023-02-28


Niewielki oddział brytyjskiej armii utknął na patrolu, gdzieś na afgańskiej pustyni. Biorący w nim udział żołnierze chcą już tylko wrócić do bazy, ale ich dowódca zamierza ściśle trzymać się rozkazów.


W 2006 roku brytyjskie siły zostały wysłane do afgańskiej prowincji Helmand, aby wziąć udział w operacji NATO mającej na celu zaprowadzenie pokoju w regionie nawiedzanym atakami Talibów. Operacja rozpoczęła się w 2001 roku od amerykańskiej inwazji rozpoczętej przez ataki z 11 września 2001, ale 5 lat później sytuacja nadal jest niespokojna. Niewielki oddział należący do sił mających szkolić Afgańczyków (Operational Mentor and Liaison Team - zespół szkolno-łącznościowy) zostaje wysłany na patrol w rejonie, gdzie ostatnio dochodziło do ataków Talibów. Dowódca oddziału, kapitan William Richardson, traktuje służbę jako swój święty obowiązek i zamierza wypełniać rozkazy co do joty, ale podlegli mu żołnierze nie mają złudzeń, że ich misja nie ma żadnego celu, podobnie jak i cały konflikt. Cywile podchodzą do nich nieufnie, Talibowie starają się ich zabić, a przełożeni dają im do ręki sprzęt, który nie nadaje się do użytku na pustyni - w takich warunkach trudno o bohaterstwo, czy entuzjazm. Kiedy w czasie walki ginie jeden z nich atmosfera wewnątrz oddziału osiąga punkt krytyczny.

Niezależny film nakręcony (na podstawie własnego scenariusza) przez byłego żołnierza. Film ma charakter zbliżony do filmu Zwiad (84C MoPic) także nakręconego przez weterana, ale wojny wietnamskiej, gdzie nie oglądamy bohaterów rzucających się w pojedynkę na wrogie bunkry, ale zwykłych ludzi, którzy mają swoje plany życiowe, marzenia, rodziny, a zamiast być z nimi utknęli gdzieś na drugim końcu świata walcząc w wojnie, która nie ma dla nich żadnego znaczenia. Sam film jest raczej dramatem psychologicznym niż typowym filmem wojennym, ale pokazuje punkt widzenia żołnierzy biorących udział w operacjach pokojowych, ryzykują życie w konfliktach, o których świat już zapomniał.


Nasza ocena

6.0

Ocena filmu

6 / 10

Realizm

4 / 5

Wartość przygodowa

2 / 5

Dokładność historyczna

3 / 5Patrol cały film


Patrol cały film
Patrol cały film


Twórcy Patrol

Tom Petch filmy wojenne

Tom Petch

reżyseria


Tom Petch filmy wojenne

Tom Petch

scenariuszObsada Patrol

Owain Arthur filmy wojenne

Owain Arthur

jako Taff


Ben Righton filmy wojenne

Ben Righton

jako Captain William Richardson


Daniel Fraser filmy wojenne

Daniel Fraser

jako Lieutenant Jonathan Bradshaw


Nicholas Beveney filmy wojenne

Nicholas Beveney

jako Sergeant Campbell


Alex McNally filmy wojenne

Alex McNally

jako Ginge


Oliver Mott filmy wojenne

Oliver Mott

jako Stab


Nav Sidhu filmy wojenne

Nav Sidhu

jako Smudge


Dodaj komentarz


Wydarzenia w Patrol

wojna w Afganistanie (2001-2014)

Patrol film wojenny © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies