Filmy wojenne o zimna wojna filmy wojenne
Filmy wojenne o zimna wojna filmy wojenne
menedżer piłkarski online

Na skróty:
zimna wojna główne bitwy zimna wojnaamerykańskie filmy wojenne o zimna wojnapolskie filmy wojenne o zimna wojnaniemieckie filmy wojenne o zimna wojnairlandzkie filmy wojenne o zimna wojnaFilmy wojenne o zimna wojna

Oblężenie Jadotville 2016 film wojenny

Oblężenie Jadotville 2016

Podczas kryzysu w Kongo w 1961 r. Irlandzka jednostka sił ONZ jest uwięziona w oku politycznego tornada - bez wsparcia muszą bronić swojej pozycji, która daje im bardzo niewielką osłonę.

Stacja akrtyczna Zebra 1968 film wojenny

Stacja akrtyczna Zebra 1968

W trakcie zimnej wojny amerykański podwodny okręt atomowy zostaje wysłany na tajną misję w rejon bieguna północnego, gdzie rozbił się satelita wojskowy.

Jack Strong 2014 film wojenny

Jack Strong 2014

Prawdziwa historia polskiego oficera wywiadu, który postanawia w środku Zimnej Wojny nawiązać konktakt z CIA mając nadzieję na powstrzymanie wybuchu III wojny światowej.

K-19 2002 film wojenny

K-19 2002

W 1961 roku jedna z pierwszych sowieckich łodzi podwodnych o napędzie nuklearnym uzbrojonych w pociski balistyczne wyrusza w morze. Łódź była prześladowana przez wypadki jeszcze przed jej wodowaniem, przez co przylgnąła do niej ponury przydomek: owdawiacz.

Phantom 2013 film wojenny

Phantom 2013

Doświadczony kapitan radzieckiego okrętu podwodnego zostaje wysłany na ostatnią misję na starym okręcie, którym kiedyś dowodził. Podczas tej misji przetestowane zostanie tajne urządzenie, ale nie jest to jedyna niezwykła rzecz, jaka wydarzy się w czasie tego patrolu.

Trzynaście dni 2000 film wojenny

Trzynaście dni 2000

W 1962 roku Amerykanie odkrywają radzieckie instalacje wojskowe na Kubie, co wyzwala łańcuch wydarzeń mogących doprowadzić do nuklearnej zagłady całej ludzkości.

The Bedford Incident 1965 film wojenny

The Bedford Incident 1965

Podczas zimnej wojny amerykański niszczyciel USS bedford rozpoczyna polowanie na sowiecki okręt podwodny w obszarze Arktyki. Dowódca okrętu, kapitan Finlander, wydaje się mieć na tym punkcie obsesję.

Polowanie na Czerwony Październik 1990 film wojenny

Polowanie na Czerwony Październik 1990

Doświadczony kapitan najnowszgo sowieckiego okrętu podwodnego stara się uciec do Stanów Zjednoczonych, co nie jest proste ze względu na to, że i Związek Radziecki i USA są na jego tropie.

Szpiedzy tacy jak my 1985 film wojenny

Szpiedzy tacy jak my 1985

Dwóch niekompetentni agentów zostaje wysyłanych na tajną misję w pobliże granic Związku Radzieckiego, ale ich wrodzona niekompetencja nagle zmienia charakter całej misji.

Starfighter - Dochodzenie 2015 film wojenny

Starfighter - Dochodzenie 2015

Prawdziwa historia skandalu związanego z zakupem przez Luftwaffe ponad 900 myśliwców Lockheed F-104 Starfighter i serią śmiertelnych wypadków, przez które samolot ochrzczono Witwenmacher (Owdawiacz).

Dr. Strangelove 1964 film wojenny

Dr. Strangelove 1964

Generał Jack D. Ripper wydaje rozkaz, aby podległe mu skrzydło bombowców strategicznych wykonało atak nuklearny na cele na terenie Związku Radzieckiego. Kiedy informacje o tym docierają do prezydenta Stanów Zjednoczonych wydaje się, że jest już za późno, aby uniknąć globalnej zagłady.

Pilot odrzutowców 1957 film wojenny

Pilot odrzutowców 1957

Radziecki pilot po ucieczce do Stanów Zjednoczonych zostaje przechwycony przez pułkownika Shannona, który nie uświadamia sobie, że będzie musiał stawić czoła najniebezpieczniejszemu przeciwnikowi - pięknej kobiecie.

Czerwona linia 1964 film wojenny

Czerwona linia 1964

Amerykański system obrony nuklearnej poprzez niewielką awarię, może rozpocząć wojnę światową. Ostatnią wojnę.

Ostatni brzeg 1959 film wojenny

Ostatni brzeg 1959

Wojna atomowa zniszczył całe życie na północnej półkuli. Marynarka wysyła okręt podwodny do sprawdzenia co jest źródłem niespójnych sygnałów odbieranych z rejonu San Francisco.

Top Gun 1986 film wojenny

Top Gun 1986

Najlepsi amerykańscy piloci myśliwców konkurują ze sobą o zaszczyty i kobietę.

Gry wojenne 1983 film wojenny

Gry wojenne 1983

Testy załóg baz rakiet balistycznych wykazały, że większość z nich w przypadku ataku nie zastosowałaby się do procedur, w związku z czym dowództwo postanowiło zastąpić ich terminalami centralnego komputer, aby usunąć czynnik ludzki, ale okazało się, że oprogramowanie ma pewną wadę...

Filmy wojenne o zimna wojna filmy wojenne © 2013-2023 Filmy Wojenne Info

war movies